20. jaan
Juba praegu on kortermajade ehitajaid keeruline leida ja on üsna kindel, et lisaks materjalidele kallineb tänavu ka tööjõud. Hea töötaja leidmine ja kiire palgakasv kujunevadki alanud aasta märksõnadeks, väidavad Embach Ehituse juhid Andres Salusaar ja Ahti Kala.
Ehitusuudised.ee toetajad:
Kinnisvarakuulutuste portaali Kinnisvara24 statistika näitab, et viimase aastaga on oluliselt kasvanud A- ja B-klassi energiamärgisega kinnisvara kuulutuste osakaal, müügi kiirus ja klikkide arv.
Massachussets Institute of Technology (MIT) juurtega arhitektuurifirma KVA Architects tegi koostööd Eesti ettelõigatud puitkarkassmajade tootja Avrame'iga. Koos uuriti, analüüsiti ja täiustati A-Frame ehk A-kujuliste majade omadusi.
Äsja valmis Ensto Bulding Systemsi uus tehasehoone, kus hakatakse tootma elektriautode laadijaid. Lisaks vajas ettevõte koroonakriisi tõttu suuremat laopinda. Keila Tööstuspargis asuva hoone valmimise eest kandis hoolt Harju KEK.
Keila Tööstuspargis sai valmis nutikate elektrilahenduste tootja Ensto Bulding Systemsi uus tehasehoone, millega ettevõte kahekordistab kogu tehasepinna ning tegutseb edaspidi 8200 ruutmeetri suuruses tootmisüksuses. Ehitustööde valmimise eest kandis hoolt Harju KEK ning hoone ehitus läks maksma üle kolme miljoni euro.
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785