Tallinna Tehnikaülikooli esitati tänavu viimaste aastate lõikes rekordiliselt 7720 sisseastumisavaldust. Populaarsemad valdkonnad on inseneeria ja infotehnoloogia.
Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Vollütles, et tänavu esitati sisseastumisavaldusi pea 2500 võrra rohkem kui mullu. “Võrreldes eelmise aastaga kasvas avalduste arv 46 protsenti. Tegemist on ülekaalukalt viimase viie aasta suurima sisseastujate arvuga,” ütles Voll.
Tallinna Tehnikaülikooli teadlased osalesid rahvusvahelises projektis, mille nelja-aastase töö tulemusena arendati välja päikesepaneelid, mille põhilised materjalid on odavad ja maakoores laialdaselt levinud. Projekti ja selle tulemusi tutvustab TalTechi päikeseenergeetika materjalide teaduslabori juhataja professor Marit Kauk-Kuusik.
TalTechi teadlased arendavad koostöös välispartneritega uudset CO₂kogumise tehnoloogiat, mille eesmärk on muuta seni jäätmetena ladustatav biomass ja põlevkivituhk väärtuslikuks ehitusmaterjalide lähteaineks.
Sihtasutus Professor Karl Õigeri Stipendiumifond andis 2025. aasta kevadsemestri stipendiumid doktorant-nooremteaduritele Jane Liise Vihmannile ja Kätriin Onemarile, kes uurivad puitehitiste ohutust ning elamute sisekliimat
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.