26. mai
Töötus ei ole Eestis veel oluliselt tõusnud, kuid tõenäoliselt kuuleme tänavu rohkem ettevõtetest, kes hakkavad koondama. „Kahjuks meil ei ole siin valikut, sest seda on vaja majanduse heaks teha. Aga neid ettevõtteid ja inimesi tuleks vaadata kui kangelasi, sest nad teevad majandusele vajalikku asja,“ väitis Luminori peaökonomisti Lenno Uusküla. Ehitusjuhtide kindlustunne on aga hakanud hoopis taastuma.
Ehitusuudised.ee toetajad:
Ukrainas plaanitakse alustada näidisprojektide elluviimist, mille väljatöötamisel on arvesse võetud Eesti kogemusi kortermajade rekonstrueerimisel ja korteriühistute mudelit kortermajade ühise haldamise korraldamisel.
Eesti Mereagentuur AS-le kuuluv arendaja Estma HPT OÜ ehitab Tallinna Sadama lähistele Sadama 4 hotelli- ja büroohoone. Baltimaade esimese Hyatt hotelli kaasarendajaiks on Nordox ja Wingmacht Arendus, arhitektuurse tellimuse täitjaks on Karisma arhitektid OÜ, ehitusliku tellimuse täitjaks Merko Ehitus Eesti AS.
Ventilatsioonilahenduste tootja ETS NORDi uus, tuleval aastal valmiv 9000 ruutmeetrine tootmisüksus Tallinnas Peterburi teel sai nurgakivi. Ehituse kogumaht on 15 miljonit eurot ja peatöövõtjaks valiti Mapri Ehitus. Uue tehasehoonega tahetakse kasvatada müügikäivet 2027. aastaks tänaselt 70 miljonilt eurolt 125 miljonini..
Kliendid ja peatöövõtjad ootavad ehitajatelt madalamaid hindu, rääkis ehitusettevõtte Ehitus5Eco juhatuse liige Margo Padar, kuid ta ei näe sisendhindade langust, mille arvelt peaksid ehituse hinnad alla tulema.
Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785