30. mai
Tallinna kesklinna kerkiva Arteri kvartali 2020. aasta lõpu prognoosiga võrreldes on kvartali ehitus kallinenud vähem kui kümnendiku võrra, ütleb saates "Eetris on ehitusuudised" Merko projektijuht Ahti Suppi.
Ehitusuudised.ee toetajad:
Metro Capital rajab Tallinnas Pirita tee 28 kinnistule planeeritavasse uude elamukvartalisse privaatsete aedade ja lopsakate rohealadega ümbritsetud linnavilla stiilis kortermajad. Üle poole alast moodustab haljastus. Rahvusvahelisel arhitektuurikonkursil saavutas esikoha Soome arhitektuuribüroo ALA Architects.
Ajastul, mil keskkonnateadlikkus ja energiatõhusus on äärmiselt olulised, mängivad arhitektuurivalikud olulist rolli säästvate eluruumide kujundamisel. Üks selline valik, mis omab tohutut potentsiaali energiasäästuks ja elutingimuste parendamiseks, on suuremate rõdude integreerimine, mis on varustatud kvaliteetsete klaasimissüsteemidega.
Kortermaja Tallinnas Tiskres Möldre tee 8 sai nurgakivi ja ehitiselt võeti maha sarikapärg. Hoone arendaja on YAHouse, arhitektuurne osa pärineb arhitektuuribüroolt Panda ja ehitaja on Mapri Ehitus.
Tallinn tunnustas täna 2022. aasta eeskujulikult restaureeritud ja korrastatud ajalooliste hoonete omanikke, uuringute ja tegevuskavade koostajaid, projekteerijaid, ehitajaid, järelevalve tegijaid, restauraatoreid ning konservaatoreid.
Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785