18. jaanuar 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Töötukassa: kümnendik töötuist tegutses viimati ehituses

Aasta lõpu seisuga oli töötukassas arvel 6570 inimest, kelle viimane tööhõive seotud ehitusvaldkonnaga. Paralleelselt töötute arvuga on kahanenud ka tööpakkumiste arv: eilse seisuga oli töötukassal vahendada 126 tööpakkumist.

2010. aasta esimese kvartali lõpu seisuga oli töötuna arvel pea 12 000 inimest, s.o ligikaudu 13% kõigist registreeritud töötutest, kelle viimaseks tegevusvaldkonnaks oli olnud ehitus. Suvekuudel hakkas nende osakaal langema ja aasta lõpu seisuga oli töötuna arvel 6570 inimest (s.o  10,1% kõigist registreeritud töötutest), kelle viimane hõive oli seotud ehitusvaldkonnaga.

Töötukassa poolt vahendatavate vabade töökohad arv ehitusvaldkonnas hakkas järk-järgult vähenema alates 2007. aasta teisest poolest. 2010. aasta esimesel poolel tööpakkumiste arv ehitusvaldkonnas taas tõusis. 

Eelmisel suvel oli kõige enam tööpakkumisi vahendada just ehitusvaldkonnas. Suvekuudel oli ehitusvaldkonna tööpakkumiste arv tõenäoliselt suur seetõttu, et otsiti töötajaid ehitusega seotud hooajatöödele, märkis Töötukassa analüüsiosakonna analüütik Kristi Villsaar.

Sügisel ja talvel on pakutavate töökohtade arv ehitusvaldkonnas taas vähenenud. 17. jaanuari seisuga oli Töötukassal vahendada 126 ehitusvaldkonna tööpakkumist.  Kõige rohkem otsitakse ehitusvaldkonda oskus- ja käsitöölisi (90 pakkumist).

Vaadates ehitusvaldkonnas töö kaotanud registreeritud töötuid ameti lõikes detsembrikuu lõpu seisuga, selgub, et ligikaudu kolm neljandikku neist on ehituse oskustöölised (kokku 5009), kelle hulgas omakorda on kõige enam üldehitajaid (2268  inimest). Ehitusvaldkonna lihttöölisi on 13% (817 inimest).

2010. aastal edastasid Töötukassale üle 50 ehitusvaldkonna tööpakkumise KR Ehitusbüroo, OK Workers OÜ, MK Rakennus Gruppi OÜ, Arutech Parimad Aknad OÜ, OÜ Eurotel Market, Balti Vara Fassaadid OÜ.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785