Nordecon ehitab 111 miljoni eest lennukiangaarid

Nordecon International AS ja Nordecon Ehitus AS sõlmisid eile ühispakkujatena Eesti Meremuuseumiga ehituslepingu, mille kohaselt rekonstrueeritakse Tallinna Lennusadama vesilennukite angaarid muuseumi ekspositsioonihooneks.

Tööde maksumuseks on 111 miljonit krooni. Tööde algus on aprillis 2010 ning lepingu tingimuste kohaselt valmib töö 2011. aasta juunis.

Vesilennukiangaaride muuseumiks ehitamine hõlmab aastatel 1916-1917 valminud monoliitsest raudbetoonist hoone restaureerimist, muuseumikülaliste teenindamiseks vajalike ruumide ehitamist, krundi heakorrastust ning välistrasside rajamist. Kolme sfäärilise kupli ja seitsme silindrilise koorikkattega ühekorruselise arhitektuurimälestise hoonealune pind on ligikaudu 6250 ruutmeetrit.

„Nordeconile pole see sugugi esimeseks korraks, kus tuleb kokku puutuda väga keerukate ja unikaalsete insenerlahendustega. Samalaadne väljakutse on praegu pooleli Narvas, kuhu rajame vanalinna endise börsihoone asemele Tartu Ülikooli Narva Kolledži uue õppehoone,“ märkis Nordecon Ehitus ASi juhatuse esimees Priit Jaagant.

 Muuseumikompleks kuulub üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide nimekirja, mille väljaarendamise investeeringute kava on kinnitanud Eesti Vabariigi valitsus. Investeeringukava kaasrahastajaks on Euroopa Regionaalarengu Fond.  


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed