30 märts 2016

Universaalne soojustus, mis sobib isolatsiooniks torukraavidest katuseni

Pressitud polüstüreen (XPS) on laialt kasutatav ja usaldusväärne soojustusmaterjal, mis säilitab oma isolatsiooniomadused ka muutuvates keskkonnatingimustes. Materjali on kasutatud enam kui 30 aastat erinevates projektides alates raudteedest kuni tööstushooneteni ning see on kindel valik elamute ja eramute ehitamisel ning renoveerimisel, tutvustab UAB Finnfoami müügijuht Egidijus Sutkus.

XPS-plaatide eripära on pooride täielikult suletud ja ühtlane struktuur, mis tagab suurepärased soojus- ja heliisolatsiooniomadused. Samas on soojustuse kasutamine lihtne, tagades kvaliteedi ja energiatõhususe kõrval kiire ehituse käigu, sest auru- ja tuuletõket ei tule eraldi paigaldada ning mitu tavalist ehitusetappi saab sooritada ühekorraga.

Finnfoami tooteid saab laialdaselt kasutada majade soojustamisel alates vundamendist, põrandast ja katusest kuni seinte ja lisasoojustuse paigalduseni. Tänu niiskuskindlusele, külma ja sooja vaheldumise vastupidavusele ning mehaanilisele tugevusele on plaadid parim isolatsioon vundamendi, pinnasele rajatava põranda ja muude konstruktsioonide paigaldusel keltsa, niiskuse ja koormuse tingimustes. Finnfoami plaadid on täiesti hallituskindlad, mida tõestab ka kõige rangem Soome Tehnoloogiauurimiskeskuse VTT hallituskindluse test.

Eriti head soojusisolatsiooniomadused

Ei eralda tervist kahjustavaid osakesi ega gaase

Ei murene, hallita, tolma, torgi ega mädane

Võimalus säästa muude tarindielementide arvel – ei tule täiendavalt paigaldada kinnitustarindeid, tuule- ja veeaurutõket

Töötlemiseks sobivad tavalised puidu töötlemise tööriistad

Võib liimida polüuretaan-, epoksiid- või muude ehitusliimidega

Pinda võib värvida või katta muu viimistlusmaterjaliga

Sobib kasutada koos tavaliste ehitusmaterjalidega

Oma unikaalsete omaduste tõttu saab XPS-plaate kasutada konstruktsioonides, kus teised materjalid põhjustaks probleeme või jääksid lühiajaliseks: vundament, põrand ja pinnas, sokkel, pööratud konstruktsiooniga katus ja muud pinnasepuutega konstruktsioonid. Plaadid on eriti tugevad väikeste pooride ühtse ristuva struktuuri tõttu, mida lisaks tugevdab kattekiht. Kihilisel struktuuril on hea tõmbetugevus ja südamikul hea survetugevus ning plaatidel ei ole nõrgemaid kohti – pooride vahel puuduvad õhukanalid või ühendused. Tänu sellele katab see soojustus edukalt passiiv- ja nullenergiamaja nõuded ning toimib ka tuuletõkkena.

Finnfoami plaatide termoisolatsiooniomadused ekspluatatsioonitingimustest ei sõltu. Suletud ja absoluutselt ühtlane pooride struktuur suleb tavalise õhu, mille soojusjuhtivus (?10) on 0,026 W/(mK), kindlalt pooridesse. Plaadid ei eralda tervist kahjustavaid osakesi ja gaase ning ei murene ega mädane.

Energiatõhusad FF-PIR polüisotsüanuraadi (PU)-plaadid annavad võimaluse võrreldes tavaliste soojustusmaterjalidega soojustada seinad ja katus senisest kaks korda õhema isolatsioonikihiga. Soojusisolatsioonplaatidel on jäigast polüisotsüanuraatvahust (PIR) südamik, mille mõlemad pooled on kaetud mitmekihilise alumiiniumfooliumiga. Polüisotsüanuraadist isolatsioonimaterjalid on väga madala soojusjuhtivuse koefitsiendiga (?D = 0,023 W/mK) ning kuna alumiiniumfooliumi kiht toimib aurutõkkena, tuleb tarind eriti tihe.). Materjal ei eralda tervist kahjustavaid osakesi ja gaase.

FF-PIR-soojusisolatsioonplaadid on mõeldud viil- ja lamekatuste ning seinte sise- ja väliskülgede soojustamiseks, neist rajatakse karkassseinte ja kolmekihiliste müüride isolatsioon. Plaadid sobivad ka muude tarindite soojustuseks, kui vajatakse eriti efektiivset soojusisolatsiooni.FF-PIR-plaadi eelis on ka lihtne paigaldus, vastupidavus ning materjali kergus, tänu millele on konstruktsioonid vähem koormatud (30 kg/m3

Stabiilsete mõõtmetega uuenduslik EPS-isolatsioon FF-EPS on mõeldud põrandate, seinte ja katuste soojustamiseks. Polüstüreenist valmistatud plaadid on toodetud uuel tootmismeetodil, mis võimaldab kasutada uut isolatsiooni nagu tavalist EPSi, kuid kõrgema soojusväärtusega. Plaadid on kerged, neil on suurepärased isolatsiooniomadused ning soojusjuhtivusteguriks ?D = 0,031 W/(mK). Plaatide termilised omadused on kuni 20% paremad kui tavalise valge EPSi omad.

Uudse võimalusena lubab tootmistehnoloogia muuta toote omadusi tellija soovi järgi, moodustades erivormides soovitud suuruse ja paksusega plaate. Selle tulemusena on mõõtmed stabiilsemad, tihedus üle kogu plaadi ühtlasem, võib moodustada servade eriühendusi jm.Plaate on lihtne paigaldada, lisaks parandab plaatide erilukustus kogu süsteemi soojustusomadusi, muutes selle eriti hermeetiliseks. Üks plaadi külg on erisoonega, mis parandab plaadi nakkumist liimitava pinnaga ning soovi korral saab FF-EPS-plaate paigaldada suuremate soontega, mis toimivad ventilatsioonikanalitena.

Kihilisel struktuuril on hea tõmbetugevus ja südamikul hea survetugevus ning plaatidel ei ole nõrgemaid kohti – pooride vahel puuduvad õhukanalid või ühendused. Tänu sellele katab see soojustus edukalt passiiv- ja nullenergiamaja nõudeid ning toimib ka tuuletõkkena.

Finnfoam

Üks juhtiv plastist soojusisolatsioonimaterjalide arendaja ja tootja Finnfoam on 30aastase tegevusaja jooksul kujunenud ettevõtete grupiks, mis on tuntud kõrge kvaliteedi ja usaldusväärsete toodete poolest. Soomes tegutsev pereettevõte kasvab pidevalt, samal ajal investeerides tootmisvõimsustesse Soomes, Leedus ja Hispaanias. Finnfoami tugevus on suur kogemus tootmises ja tänapäevane, tulemustele orienteeritud mõtteviis. Tänu sellele pakutakse klientidele patenteeritud lahendusi, millel on ületamatud isolatsioonimaterjalide parameetrid ning mis on usaldusväärsed ja lihtsa paigaldusega. www.finnfoam.ee

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785