(Sisuturundus)Kuidas teha maja targaks?

Mis on sisuturundus? >

Targa maja lahendus ei pea olema kulukas ja keeruline. A-Kaabel on toonud turule koduautomaatikasüsteemi, millega saab iga kodu kiirelt nutikaks. Et süsteem mõjuks osana sisekujunduslikust tervikust, tuleks sellele mõelda juba varakult, räägib ettevõtte tegevjuht Ants Rehe.

Täna ehitatud kodu peaks olema tõhus ka homses maailmas. Kui 80–90% hoonetes kasutatavast energiast kulub kütte-, valgustus- ja muude seadmete rakendamisele, on väga oluline taastuvenergia kogupotentsiaali ära kasutada. Lisades majale funktsionaalsuse saab optimeerida nii energiakulusid kui ka muuta oma elu kõvasti mugavamaks ja turvalisemaks.

Kogu süsteemi aluseks on vaid pisike karp ehk kontroller, mis võimaldab hallata enamiku koduelektroonikast. Nutikust saab luua lisaseadmetega, millega kontroller hakkab madalavõimsusega raadiolainetel suhtlema. Lisaseadmeid saab juurde soetada lähtuvalt sellest, millist mugavust oma ellu vajad. Selle lahenduse eelis ongi see, et 100protsendilist investeeringut ei pea kohe tegema, soetad kontrolleri ja lisad küttesüsteemide juhitavuse ning hiljem võid ka valgustuse või multimeedia juurde võtta.

Targa maja lahendusega saab kontrolli alla:

1)      küttesüsteemid
Kütteseadmete nutikas juhtimine ja efektiivsuse monitooring aitab energiakulusid vähendada, lisaks on mugav kohandada vastavalt vajadusele tubade, keldri või muude abiruumide temperatuuri. Kui soovid, et magamistoas oleks veidi jahedam, piisab vaid ühest nupuvajutusest.

2)      turvalisuse
Turvalisuse tõstmiseks tuleks lisaseadmena soetada valveandurid, millega saab kindlaks teha liikumisi, olla kodustega ühenduses ja ka valgustust juhtida. Samas võid ka sõbrale koduukse või värava distantsilt avada.

3)      valgustuse
Valgustuse juhtimisel saab igaüks oma fantaasiat kasutada. Süsteemi kasutajaliidesesse saab tekitada erinevaid stseene – näiteks õhtusöögi valgus, hommiku valgus. Võib ärgata ka nii, et tuled ei lähe kohe 100% põlema, vaid aegamisi. Valgustuse võib panna ka liikumistele reageerima – nii kui toast lahkud, läheb tuli kustu. Valgustuse juhtimine ja koormuse jaotamine aitab ka energiat säästa.

4)      multimeedia ja kodukino lahendused
Ühe nupuvajutusega saab kardinad ette, valgust hämardada ja luua sobiliku õhkkonna filmi, muusika või õhtusöögi nautimiseks.

5)      territooriumi hoolduse
Süsteem annab ka märku igasugustest probleemidest, leketest või kui keldris ei ole näiteks hoidiste jaoks sobiv temperatuur. Distantsilt võid ka lilli kasta.

Energiakulude vähendamise kõrval ongi just mugavuse aspekt see, mida targa maja lahendus sinu ellu juurde toob. Levipiirkond on süsteemil kuni 100 meetrit, seega saab funktsionaalsust lisada ka abihoonetele.

Reeglite loomine on lihtne ja lõbus

Süsteemi saab juhtida arvuti ja nutiseadmega. Selleks tuleb vaid vastav mobiilirakendus alla laadida. Kasutajaliides on kergesti hallatav, igaüks saab käskluste, stseenide loomisega ise hakkama. Etteantud stseene „õhtusöögi valgus“, „hommikuvalgus“ vms valides saad lihtsasti sobiva miljöö luua.

Majade võimalikud lahendused ja orienteeriv seadmete maksumus:

Hoone

Maksumus

maja

100 m²

u 1300 eurot

maja

150 m²

u 2400 eurot

maja

200 m²

u 3200 eurot

 

 

 

 

 

 

 

Hind sisaldab: kütte ja valgustuse juhtimine, pistikupesad ja värava automaatika.
Hindadele lisandub käibemaks.

Helikvaliteet kontrolli alla

Et nutiseadmest juhitav heli oleks kvaliteetne, pakume targa maja lahenduse kõrval ka terviklikku helisüsteemi. Tänapäeval ei ole helilahendused ainult helistuudiote pärusmaa, vaid kättesaadav võimalus igale melomaanile.

Kui kunagi kasutati stuudiotes kaja ära võtmiseks munareste, siis nüüdsed lahendused hõlmavad eri suuruse, materjalide ning värvidega mooduleid, mis näevad juba iseenesest nii efektsed välja, et võiksid kodus täiesti eraldiseisva sisekujundusliku elemendina särada.

Kõlareid on võimalik ehitada ka näiteks seintesse või kipslae külge.
Helilahenduse planeerimisel tuleks esmalt mõelda:
1) millistesse ruumidesse tuleb heli;
2) kus asetsevad muusikakeskus ja kõlarid;
3) milline hakkab olema mööblipaigutus.

Kui on eelinfo olemas, siis edasi tegutsevad juba diplomeeritud insenerid, kes loovad igale kodule individuaalse lahenduse.
Rohkem infot leiad siit: www.akaabel.ee

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Osale arutelus Saada sõbrale Prindi

Osale arutelus

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Seotud lood

Kuva rohkem

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed