5 juuli 2016

Kuidas Aertecnica kesktolmuimejaga kodu koristades hoida pere tervist?

Tavaline tolmuimeja eemaldab nähtava tolmu, kuid mikroorganismid jõuavad läbi filtri ruumi tagasi, seevastu kesktolmuimeja suudab tagada puhta õhtu siseruumides, eemaldades ka allergeenid ja väiksemad osakesed.   

Eluruumide koristamine moodsate lahenduste abil vähendab oluliselt ajakulu ja aitab kaasa ka paremale tervisele, puhastades ühtlasi efektiivselt õhku. Mida kujutab endast kesktolmuimeja süsteem ning kuidas see on kasulik, selgitab Beam Baltic OÜ tootejuht Taavi Tuur.

Kuna viibime suure osa ajast kodus, muutub oluliseks ka õhu kvaliteet siseruumides. Mida parem on sisekliima, seda vähem haigestume ning rohkem energiat saame. Õhu kvaliteedi langusest annavad enamasti märku nohu, punetavad silmad, naha kihelus ja rahutu uni. Selleks, et eemaldada õhust ja eri pindadelt tolmulestad, allergeenid ja olmetolm, võib mõelda kesktolmuimeja süsteemile. Tavaline tolmuimeja eemaldab küll nähtava tolmu, kuid mikroorganismid jõuavad läbi filtri ruumi tagasi, seevastu kesktolmuimeja suudab tagada puhta õhtu siseruumides, eemaldades ka väiksemad osakesed.

USAs Californias korraldatud kliinilise uurimuse tulemusel avastati, et kesktolmuimeja vähendab nina-, silma- ja muid vaevusi ligi 50 protsendi ning unehäireid 44 protsendi ulatuses.

Mugav kasutada, mugav hooldada

Kesktolmuimejaga koristades toimetatakse tolm ja praht kinnise torusüsteemi kaudu tehnoruumis või garaažis asuvasse seadmesse, mis kujutab sisuliselt endast suurt tolmuimejat, kus tolm filtreeritakse. Kui enamasti kaasneb tolmu imemisega ebameeldiv lõhn ning lisaks keerutab masin üles toas olevat tolmu, siis kesktolmuimeja puhul sellist probleemi ei ole – tolm, allergeenid, mikroorganismid jms eemaldatakse, filtreeritakse ning suunatakse majast välja.

Tutvustav video!

Kogu maja või korterit hõlmav kesktolmuimeja süsteem ehitatakse kas hoone põrandasse, lagedesse või seintesse. See koosneb kolmest osast: 1) torustik – 51-millimeetrise läbimõõduga seest sile ja spetsiaalsete nurkadega süsteem, 2) seade – ühendatakse torustikuga ning valitakse vastavalt hoone suurusele, võimsusele või omadustele, 3) voolik – 7, 9, 10,5 ja 12 meetri pikkune, millele saab valida eri otsikuid.

Olenevalt vooliku pikkusest määratakse, palju tõmbepesi ruumidesse paigaldatakse – mida lühem voolik, seda rohkem pesi. Koristamise alustamisel tuleb tuua voolik pesa juurde ja süsteemiga ühendada. Tegemist on klassikalise lahendusega, ent võimalik on paigaldada ka Aertecnica Pratico süsteem, kus koristuse jaoks mõeldud voolik asub seina sees. Koristamisel tõmmatakse voolik seinas olevast torustikust lihtsalt välja ning pärast koristust läheb see seina sisse tagasi.

Praktico video!

Lisaks tekitab kesktolmuimeja tänu oma spetsiifikale tavamasinast vähem müra, ent võimsusest vajaka seetõttu ei jää – keskmiselt 1350 W, suudab seade tekitada kordades suurema imemisvõimsuse, puhastades kergesti ka tekstiili või pehme mööbli.Kesktolmuimejate hooldamine on samuti lihtne, silmas tuleb esiteks pidada prügiurni tühjendamist. Kuna urn on pealt lahtine, leiab sealt kergesti ka koristamise käigus süsteemi imetud nipsasjad, legoklotsid, väärisesemed jms. Aeg-ajalt tuleks puhastada seadme filtrit kas vee all pestes või kloppides. Filtri puhastamise saab väga mugavaks teha, kui soetada koos seadmega ka üks lisafilter. Sellisel juhul saab tolmuimejaga teist filtrit kasutades puhastada ka musta filtri. Filter on korduskasutatav ning peab vastu ligikaudu kolm kuni viis aastat. Juhul kui uut filtrit peaks ikkagi vaja minema, saab Beam Baltic OÜ panna uue teele ühe-kahe tööpäeva jooksul.

Tõmbepesade puhul ei pea kartma, et need ruumi üldmuljet rikuvad, kuna luugid on esteetilise välimusega ning ka ülevärvitavad. Osa kliente eelistab värvida luugid seinaga ühte värvi.

Sobib igasse kodusse

Kesktolmuimeja süsteemiga tuleks arvestada juba majaehituse algusetappidel, kui hakatakse maja projekteerima. Siinkohal saavad Beam Baltic OÜ spetsialistid abiks olla ning vajadusel nõustada, kuhu võiks paigutada tõmbepesad ning kui pikk voolik oleks mõistlikum valida. Kui pesad on paika pandud, tehakse hinnapakkumine, mis oleneb nii seadmest, tõmbepesade arvust kui ka asukohast. Kuigi pesad võivad asuda ka igas toas, tuleks leida siiski tsentraalne koht, mistõttu paigaldatakse pesad enamasti käidavatesse ruumidesse, kust saab hallata võimalikult suurt pinda.

Piirangud hoone või ruumide suuruses puuduvad, mis tähendab, et ka abihoonetesse (nt garaaž, saun, kuur) saab vajadusel süsteemi paigaldada. Niisamuti võivad kesktolmuimeja kasuks otsustada korteriomanikud. Otseselt ühistu luba selleks vaja ei ole, küll aga tasub üle küsida, kuidas toimub väljapuhketoru ning ventilatsioonitorustiku ühendamine.

Juhul kui kesktolmuimeja süsteemi soovitakse juba valmis majja, on seegi võimalik, ent sellisel puhul võib juhtuda, et tõmbepesi ei ole võimalik paigaldada soovitud kohtadesse – juba valmis projekti puhul väheneb võimaluste hulk.

Mõistlik maksumus rahakotti lõhki ei aja

Kuigi arvatakse, et süsteem kujuneb kulukaks, ei moodusta see maja üldehituse eelarvest suurt osa. Torustiku maksumus 200ruutmeetrise maja puhul on keskmiselt 500-600 eurot ning sellesse tuleb investeerida igal juhul, et süsteemi kunagi kasutama hakata. Osal juhtudel paigaldatakse torustik majja juhuks, kui tulevikus võib tekkida soov kesktolmuimejat kasutada. Kui torustik paigaldatud, on hilisemalt seadme ja muude tarvikute soetamine kergem. Kuna torustikku on kerge paigaldada, saab selle paigaldamisega hakkama ka pisut oskuslikum inimene.

Pärast torustiku paigaldust tuleb leida sobiv seade ja tõmbepesad. Aertecnica kesktolmuimejate laiast valikust leiab sobiva igas hinnaklassis. Odavamate puhul peab ise meeles pidama filtri puhastamist ning prügiurni tühjendamist. Kallimaid saab ühendada ka Targa Maja süsteemiga, kust antakse märku, kui masin vajab hooldust või urn tühjendamist.

Keskmiselt kujuneb seega maksumuseks 1300-1500 eurot (torustik, seade, voolik, otsikud) koos käibemaksuga. Pratico süsteem, mis on tavasüsteemist natukene keerukam, võib tõsta hinda 2000 euro piirimaile.

Sobib ka kontoritesse, haiglatesse ja tööstushoonetesse

Lisaks eramajadele või korteritele saavad kesktolmuimeja süsteemi paigaldada ka avalikud kohad, nagu kohvikud, hotellid, haiglad, või tööstusettevõtted. Beam Baltic OÜ paigaldab Itaalia tootja Aertecnica tooteid, mille valikust leiab ka väga suurtele pindadele mõeldud seadmeid – kus tolm probleeme tekitab, sinna saab seadme ka panna. Näiteks Rootsis kasutavad ametiasutused juba ammu sellist lahendust. Kui eramaja puhul koristab enamasti vaid üks inimene, siis suurte ruumide puhul on korraga võimalik kesktolmuimejaga koristada isegi kuuel või enamal inimesel.

Aertecnica kesktolmuimejad on mõeldud olmetolmu koristamiseks. Ehitus- ja peentolmu jaoks on eraldi seadmed, ent soovi korral saab nõu pidada Eestis ligi kümneaastase kogemusega Beam Baltic OÜ spetsialistidega, et leida sobiv lahendus. Selliste seadmete puhul võib planeerimisprotsess lihtsalt veidi kauem aega võtta, kuigi ettevõttel on nii tehase tugi kui ka kogemus selliste projektide teostamiseks.

Aertecnica kesktolmuimejasüsteemiga saate:

- puhtama sisekliima

- vaiksema koristamise

- mugavama puhastamise

- taskukohase hinna

www.kesktolmuimeja.ee

info@beambaltic.com

Tel 5562 0299

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785