Eesti tahab kiiresti ehitada kaitsetööstustele uut parki
Kaitseministeeriumis on käinud juttu tegemas umbes 30 huvilist, kes tahavad hakata Eestis laskemoona tootma, kohalike ettevõtjate kõrval ka Euroopa suurimad moonatootjad.
Eestist on laskemoona tootmisest huvitunud piirkonna suurim tööstuskontsern BLRT Grupp. Fotol ettevõtte juht ja suurosanik Fjodor Berman. Foto: Liis Treimann
Riik tahab juba sel aastal välja selgitada tõsisemad tegijad, kes ministeeriumi rajatud kaitsetööstuspargis laskemoonatehased püsti paneks, kirjutab Äripäev.
Paljudel Eesti eksportivatel ettevõtetel läheb praegu hästi ja nad kasutavad erinevalt riigisektorist targalt ära soodsat aega laienemiseks ning on ehitajatele potentsiaalsed kliendid, kirjutas Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos ehitusliidrite arvamusküsitluses.
Ehitusturu olukorda arvestades on meie plaan hoida tänavu vähemalt eelmisel aastal saavutatud ehitusmahtude taset, kuid olen optimistlik, sest ehitussektor on keeranud nina kergelt ülespoole, rääkis Ehitus5ECO juhatuse liige Margo Padar ehitusliidrite arvamusküsitluses.
Kuigi investeeringud tööstusvaldkonda on langenud ja firmajuhid ennustavad investeeringute jätkuvat vähenemist, on Eestisse kerkimas ligi paarkümmend uut tehast. Usinaim tootmispindade laiendaja on metallitööstus.
Kuigi suurest kasvust ehituses rääkida ei saa, siis näeme, et tugeva äriplaani ja finantsiliselt kindlustatud eratellijad kasutavad praegu ära suhteliselt soodsat ehitushinda ning liiguvad projektidega edasi, samas kui avalik sektor investeerib pigem tagasihoidlikult, kirjutas OÜ Fund Ehitus tegevjuht Reigo Marosov ehitusliidrite arvamusküsitluses.
Kui räägitakse tööstuse energiavajadusest, energiajulgeolekust või toidujulgeolekust, siis tundub, et räägitaks vaid gaasist, CNG-st või äärmisel juhul LPG-st. See on nii ilmselge valik, et tavaliselt ei vaevuta millelegi muule mõtlemagi.