Ehituse palgaraport I 2023 4. kvartal - inseneride keskmine palk pea 3000 eurot
Ehitussektori palgasurve eelmise aastal jätkus ja keskmine töötasu näitas 4. kvartaliks tugevat kasvutrendi ehitusinseneridel kerkides 2979 euroni, aga ka rajatiste lihttööliste palk tegi tugeva tõusu, selgus värskest statistikaameti palgaraportist.
Avaldame statistikaameti värsked andmed, millised olid ehitusvaldkonna keskmised brutopalgad ametirühmade lõikes 2023. aasta 4. kvartalis ning kuidas need on muutunud võrreldes 2022. aasta 4. kvartaliga.
Ehitussektori 2023. aasta nelja kvartali keskmine töötasu oli 2122 eurot ja see kasvas aastaga 18,2%. Tõime esile eelmise aasta 100 parimat keskmist töötasu maksnud ettevõtet, kusjuures esikümnes ületas see 5000 eurot.
Äripäeva Infopank küsitles jaanuaris sektori 16 ettevõtte juhti ja palus vastata oma ettevõtte lähema kuue kuu väljavaateid puudutavatele küsimustele. Teiste näitajatega võrreldes prognoositi kiiret kasvu vaid keskmisele töötasule
Eesti majandus on jätkuvalt tugevas languses, kuid kõige teravam on olukord töötlevast tööstuses nendes ettevõtetes, kes on tootnud kinnisvaraga seotud kaupu Rootsi ja Soome turule, kuid samas ehitada on soodne aeg, analüüsis olukorda Luminori peaökonomist Lenno Uusküla.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?