Autor: Külli Kaljulind • 11. juuli 2022

Top 10: kuumade suvepäevade kõige loetumad artiklid

Juuni algusest on uudistes valitsenud teemad ehitusmaterjalide hankeraskustest ja ehitamise alustamiseks vajalike toimingute tiguaeglusest. Vaata uudiseid, mis paljusid huvitavad siit:
Ehituse kuumad uudised. Foto/graafika: Liis Treimann, Külli kaljulind

1. Tuntud juristi ennustus: suurtel ehitusfirmadel läheb eriti raskeks

Lähiaeg on raske just usaldusväärsetele ja suure finantsjõuga ehitajatele, sest kahjuks puuduvad töövõtjatel adekvaatsed vahendid oma hinnariskide maandamiseks.

2. Arendajad: me ei taha ehitada, laske meil jääda enda liistude juurde

Kuigi mitmed arendajad on pidanud võtma üle ehitusprojekti juhtimise, sest ehitaja on sellest loobunud, peaks igaüks tegema siiski seda, mida ta väga hästi oskab. Arutlusring toimus teemal: millega arendajad saaksid end kriiside vastu kindlustada.

3. Metalliettevõtte juht: materjali jätkub suve lõpuni, edasi on teadmatus

Sõja tõttu katkenud tarneahelad on tekitanud eriti kriitilise olukorra metalliturul. "Olen selles sektoris vist Eestis üks vähestest, kes saab rahulikumalt hingata. Teadmatus, mis edasi saab, tapab kõige rohkem,"

4. Ehituslubade tülikohad luubi all – kas liigne tähenärimine või saamatu projekt?

Kui keegi loodab hetkel ehitusluba saada rutem kui aastaga, siis see tundub olevat üsna optimistlik inimene. Kas aga probleemi algpõhjus on ametnike liigses tähenärimises või esitatud projektide madal tase - nendele küsimustele otsiti vastuseid Äripäeva Kinnisvaraarenduse konverentsil.

5. Värske pilk ehitaja rahakotti: palgakasv on pidurdunud

Aasta algus tõi ehitusektoris palgakasvu pidurdumise võrreldes eelmise aasta 4. kvartaliga, kasvu jätkasid vaid elektriinseneride ja ehitusjuhtide tasud, selgus värskest statistikaameti poolt avaldatud palgaraportist.

6. Merko ja Kapitel panid 150-miljonilisele Arteri kvartalile nurgakivi

Olümpia hotelli vastu kerkiva Arteri kvartali koguinvesteering ulatub 150 miljoni euroni ja hoolimata ehitusturu väljakutsetest püsib Eesti üks suurimaid ehitusprojekte ajagraafikus ning valmib plaanitult 2024. aasta kolmandas kvartalis.

7. Verston - tee-ehitus hakkab kokku tõmbuma

Tänavune aasta toob tee-ehituse ettevõtetele keerulisi valikuid, mis võib viia selleni, et mõni ettevõte ei saa hakkama, kui riik olulise osa hinnariskist nende kanda lükkab, väitis Verstoni juht Veiko Veskimäe saates Eetris on ehitusuudised.

8. Varuge kannatust, ehitisregister uueneb!

30. mail uuenes ehitisregistri (EHR) keskkond ja tehniliste tõrgete kuhjumine on süsteemi tööd tugevalt häirinud. EHRi kodulehel palutakse vabandust ja kannatust, kuid ettevõtjatele on olukord siiski tekitanud segadust ja peavalu.

9. Raskustes karastunud ehitajad sügiseks varusid kokku ei kuhja

Ehitajad enam suuri varusid kokku ostma ei torma, sest pärast esimest sõjaehmatust saadi aru, et ehitamine kokku ei kuku, kuid tulevikku ette ennustada ka ei oska.

10. Arco Vara ehitusettevõtet hakkab juhtima Lauri Männiste

“Meie eesmärgiks on pakkuda professionaalse tasemega peavõtuteenust ja olla arendajale kindel ja samas innovaatiline partner,” kinnitas Männiste.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785