Teede- ja taristuehitusega tegeleva TREV-2 juhi Erki Mölderi hinnangul takistavad efektiivsust nii ettevõtete enda sisemised protsessid kui ka ehitusturu keskkond.
Ehitusuudised.ee uuris teedeehituses tegutsevalt Trev-2-lt miks on Eesti ehitussektori efektiivsus võrreldes põhjamaadega madalam ja mis takistavad tõhususe kasvatamist Eestis?
Mölder toob takistavate teguritena välja järgmised:
Artikkel jätkub pärast reklaami
- Ebapiisav nõudlus ja ülemäärane pakkumine turul
- Madal investeerimisvõimekus- Väikesed ja tükeldatud mahud- Ebaefektiivne ja raskesti planeeritav ressursside kasutus- Tellija passiivsus innovatsiooni osas- Vähene IT võimaluste kasutamine tootmisprotsessis- odavaima hinna kriteerium
Seotud lood
Ehitusuudised.ee uuris ehitussektoris aktiivselt tegutsevate ettevõtjate ja võtmeisikute käest, mis on takistavateks asjaoludeks siinsete ehitusettevõtete efektiivsuse ja tõhususe kasvatamisel.
Merko Ehituse juhatuse esimehe Andres Trinki hinnangul ei ole üllatav, et põhjamaade ehitussektori tööviljakus on Eestist kõrgem. Olukorra parandamiseks tuleb tegeleda pidevalt tööde organiseerimise parandamisega ning tellija teadlikkuse tõstmisega.
Nordecon AS juhatuse esimehe Jaano Vinki sõnul toimub Eesti ehituses kahjuks liiga palju ressursside raiskamist. Vingi sõnul tuleb tõhususe kasvatamisel tegutseda pideva enese kasvatamisega.
Ehitusuudised.ee uuris Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektorilt Indrek Petersonilt, miks on Eesti ehitussektor statistilisete näitajate põhjal Soomest neli korda vähem tööviljakam.
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.