8. märts 2012

Teedeehituses hangetevaidlused vähenenud

„Vaidlemine hangete üle on vaiksemaks jäänud ja ehitused on jõudnud küllaltki kiiresti lepingutesse,“ hindas Maanteeameti peadirektori asetäitja Märt Puust olukorda hankevaidluste osas.

Puusti sõnul on kindlasti üheks põhjuseks see, et turul toimetajaid on vähemaks jäänud ning kes on jäänud on muutunud professionaalsemaks. Sellegi poolest on konkurents objektidele väga suur.

Puusti hinnangul vaidlusi iseenesest vähemaks ei ole jäänud. Vaidlustatakse küll vähem hankeid, kuid kasvanud on vaidlused pärast lepingute sõlmimist muude dokumentide, määruste, juhendite ja nõuete osas. „Kui tehnilistes tingimustes leitakse vasturääkivuse, siis toob ehitaja need kindlasti välja ja leiab võimalusi muudatusi läbi suruda. Varem sellist situatsiooni polnud, sest peamiselt püüti esmajoones vaidlustada hanke tulemusi,“ märkis Puust.

Sellist olukorda hindab Puust pigem heaks, sest töödega saab alustatud ning teed võimalikult õigeaegselt ehitatud. Ehitajate poolt tehtud ettepanekutes pole Puusti hinnangul midagi halba, sest sellisest koostööst võidavad mõlemad pooled. „Mida rohkem ise neid dokumente läbi töötame, seda vähemaks selles valdkonnas vaidlusi jääb. Hangete poole pealt on tulemusi juba näha,“ lisas Puust.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688