Maanteeamet tutvustas 2012. aasta suurimaid teetöid. Eelarve vahenditega püütakse säilitada olemasolevat kvaliteeti ja seda mitte alla lasta.
Maanteeameti peadirektori Tamur Tsäkko sõnul on kogu eelarve maht 2011. aastast suurem. Maht kasvas välisabirahade osas. Et välisabiraha saab suunata vaid suurematele rahvusvahelistele teedele ja põhimaanteedele, siis kõrval ja tugimaanteede ehitamiseks jäi eelarve eelmise aasaga võrreldes samale tasemele.
„Eesti tugi- ja kõrvalmaanteed on selgelt alarahastatud,“ nentis Tsäkko pressikonverentsil. „Praegu on kõrvalmaateede katte keskmine vanus 25 aastat, kuid mõistlik oleks see 15 aastat.“
2012. aasta eelarvet tutvustades märkis Tsäkko, et riigi teedele võrreldes eelmise perioodi eelarvega paraku lisaraha paraku ei ole võimalik suunata.
2012. aasta eelarve kogumaht on 285,8 miljonit eurot, mis on vaid 4 miljonit enam eelmisest aastast. Välisabi maht tõusis eelmise aastaga võrreldes 33,5 miljoni euro võrra 117-le miljonile. Sellest 29 miljonit kulub kohalike omavalitsuste suurematele objektidele, valdavalt Tallinna ja Tartu ümbersõitude projektidele.
Teehoolduseks on mõeldud 40 miljonit, millest kolmandik on mõeldud talvisele hooldusele ja ülejäänu suvistele hooldustöödele.
Seotud lood
Maanteeameti sõnul 2012. aastal seoses erimärgistatud kütuse soodustuse kaotamisega lisavahendeid teehooldusesse ei ole.
Maanteeameti peadirektori Märt Puusti sõnul kasvab jätkuvalt teedeehituse uuringutele mõeldud eelarve.
Maanteeameti hinnangul ei ole odavam lahendus alati konkurentsi eelis. Sektoris on konkurents teede ehituses tihenenud.
„Vaidlemine hangete üle on vaiksemaks jäänud ja ehitused on jõudnud küllaltki kiiresti lepingutesse,“ hindas Maanteeameti peadirektori asetäitja Märt Puust olukorda hankevaidluste osas.
Haapsalu Uksetehas on Eesti vanim kaasaegsel tehnoloogial uksi valmistav ettevõte, mis tähistab tänavu oma 34. tegevusaastat. Täielikult Eesti kapitalil tegutsev tehas on tuntud ennekõike kvaliteetsete sise- ja välisuste tootjana, kuid viimastel aastatel on oluliseks kasvanud ka aknatootmine, mis moodustab juba umbes kümnendiku kogu käibest.