Kadri Jakobson • 13 jaanuar 2011

Arieks Teenindus esitas Wolmreks Ehituse vastu pankrotiavalduse

Teede-ja tänavate remondiga tegelev Arieks Teenindus on Harju Maakohtule esitanud avalduse Wolmreks Ehituse pankroti väljakuulutamiseks. Kohus arutab asja veebruaris.

Arieks Teeninduse juhatuse liige Heinar Koppel ütles, et kuna läbirääkimised Wolmreks Ehituse ja selle juhi Adu Hakiga pole kuhugi viinud, otsustas ettevõtte esitada kohtule pankrotiavalduse.

„Läbirääkimised pole õnnestunud, kuna lihtsalt välditakse,“ ütles Koppel. „Eile lubati minu kirjale Wolmreks Ehitusest vastus saata, kuid ootan seda tänagi,“ lisas ta.

Arieks Teenindus tegi alltöövõtu korras tee-ja tänavaehitustöid Pärnu lastekodu ehitusel, kus peatöövõtjaks oli Wolmreks Ehitus. Kui palju Wolmreks Ehitus Arieks Teenindusele võlgu jäi, seda Koppel avalikustada ei soovi.

„Probleem on kahtlemata tõsine, sest neid firmasid ja nõudeid, kellele Wolmreks Ehitus, Merkton Ehitus või Kristiine Ehitus võlgu jäi, on väga palju. Kuidagi tuleb ju survestada,“ selgitas Koppel.

Milline lootus on saamata jäänud raha Wolmreks Ehituselt tagasi saada, seda Koppel hinnata ei oska. Tema sõnul tuleb pankrotimenetluses vähemalt päevavalgele see, kuidas ja kuhu on liikunud Wolmreks Ehitusele riigi poolt tasutud raha. Pärnu lastekodu tellija oli sotsiaalministeerium ning objekti rahastati Euroopa Liidu poolt.

Ajutiseks pankrotihalduriks on määratud Indrek Lepsoo ning pankrotiavaldus tuleb arutlusele Harju Maakohtu istungil 8. veebruaril kell 12.30.

Kohtuistungile kutsutakse protsessiosalistena avaldaja-võlausaldaja ning võlgniku esindajad, samuti ajutine pankrotihaldur.

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785