16 detsember 2010

Ehitusettevõtjate liit heitis Wolmreks Ehituse välja

Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) juhatus arvas oma ridadest välja Wolmreks Ehituse, kes rikkus oluliselt ja korduvalt liikme head käitumistava.

EEEL-i tegevdirektori Indrek Petersoni sõnul analüüsis liidu juhatus Wolmreks Ehituse vastu esitatud nõudeid ja pretentsioone erinevatel riigihankeobjektidel ning leidis, et ettevõtte käitumine oli vastuolus nii riigihangete seaduse kui ka liidu liikmete hea käitumistava ja ärieetikaga.

„EEEL-i juhatus mõistis hukka ettevõtete Wolmreks Ehituse, Kristiine Ehitus ja Merkton Ehitus (likvideerimisel) käitumise riigihangetel, mis on heade käitumistavade ja ärieetikaga teravas vastuolus. Lisaks EEEL-i liikme hea käitumistava olulisele ja korduvale rikkumisele otsustas EEEL-i juhatus oma liikmete hulgast välja arvata Wolmreks Ehituse,“ selgitas Peterson.

Lõppeval aastal sõnastas EEEL ehitusettevõtjatele järgimiseks välja hea käitusmistava ja eetikareeglid. Üldkoosoleku poolt täielikus üksmeeles vastu võetud reeglite eesmärk on ehituse hea tava propageerimine, ebaausa konkurentsi piiramine ja vajadusel kõrvalekaldujate avalikustamine ning eetikareegleid eirava käitumise hukkamõistmine. “Kui aeg-ajalt kipuvad teravas konkurentsis head tavad ja ärieetika ununema, siis Liidu ülesanne on seda ettevõtjatele meelde tuletada“ sõnas Peterson.

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785