Ehitusettevõtjate liit heitis Wolmreks Ehituse välja

Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) juhatus arvas oma ridadest välja Wolmreks Ehituse, kes rikkus oluliselt ja korduvalt liikme head käitumistava.

EEEL-i tegevdirektori Indrek Petersoni sõnul analüüsis liidu juhatus Wolmreks Ehituse vastu esitatud nõudeid ja pretentsioone erinevatel riigihankeobjektidel ning leidis, et ettevõtte käitumine oli vastuolus nii riigihangete seaduse kui ka liidu liikmete hea käitumistava ja ärieetikaga.

„EEEL-i juhatus mõistis hukka ettevõtete Wolmreks Ehituse, Kristiine Ehitus ja Merkton Ehitus (likvideerimisel) käitumise riigihangetel, mis on heade käitumistavade ja ärieetikaga teravas vastuolus. Lisaks EEEL-i liikme hea käitumistava olulisele ja korduvale rikkumisele otsustas EEEL-i juhatus oma liikmete hulgast välja arvata Wolmreks Ehituse,“ selgitas Peterson.

Lõppeval aastal sõnastas EEEL ehitusettevõtjatele järgimiseks välja hea käitusmistava ja eetikareeglid. Üldkoosoleku poolt täielikus üksmeeles vastu võetud reeglite eesmärk on ehituse hea tava propageerimine, ebaausa konkurentsi piiramine ja vajadusel kõrvalekaldujate avalikustamine ning eetikareegleid eirava käitumise hukkamõistmine. “Kui aeg-ajalt kipuvad teravas konkurentsis head tavad ja ärieetika ununema, siis Liidu ülesanne on seda ettevõtjatele meelde tuletada“ sõnas Peterson.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed