11 juuni 2010

Lähiaastate areng Euroopa kinnisvaraturul väga ebaühtlane

BPE Kinnisvaraekspert asedirektori ja atesteeritud hindaja Aivar Tomsoni sõnul pole tõenäoline, et Euroopa kinnisvaraturgu haaraks üleüldine hinnalangus.

"Mis puudutab kinnisvarahindade muutust Euroopas, siis erinevalt tõusuperioodist, mil hinnad kõikjal tõusid - tõsi, väga erinevas tempos -, on langusperiood erinevates riikides ja linnades oluliselt enam erinev," märkis Tomson ning lisas, et Euroopi kinnisvaraturu puhul polegi õige piirjooni mööda riigipiire vedada. "Heaks näiteks on Soome, kus Helsingi elamispindade hinnad on juba mõnda aega kerkinud, kuid sama ei ole juhtunud teistes Soome linnades," lisas ta.

Tomsoni sõnul saab lähiaastate areng erinevates Euroopa piirkondades olema üsna erinev. "On kaunis ebatõenäoline, et tervet Euroopat haaraks üldine teistkordne langus. Risk selleks on suurem pigem neis piirkondades, kus kasv oli kõige kiirem. Suure üldistusena ühtib see nende riikidega, mis tänaseks on saanud või saamas abi eelarvepuudujäägi vähendamiseks. Kui turg on erinevatele abipakkettidele reageerinud üldiselt postiivselt, siis tegelik mõju selgub ajalise nihkega ja kui see mõju ei vasta ootustele, siis uus negatiivne korrektsioon on ootuspärane," arutles Tomson.

"Üldistades võib öelda, et tõsiseltvõetavaid alternatiive pakkuv turg peaks muutustega paremini kohanema. Pean silmas seda, et lisaks omamisele on olemas aktiivne renditurg," märkis ta.    

 

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785