Kodumajagrupp: pantkrotioht on reaalne

Kodumajagrupi juht Urmas Laur ütles, et pärast Leedu tütarfirmade pankrotti on võimalik, et ka Eestis lõpetatakse pankrotiga.

“Pankrotioht on olemas,” kinnitas Laur, ent möönis, et kreeditoride jaoks pole see kindlasti parim lahendus. “Saneerimine on ka kindlasti alternatiiv,” märkis ta “see oleneb kreeditoridest, et kuidas ettevõtet likviidseks teha.”

“Restruktureerime laenusid, peame läbirääkimisi, kevadeks peaks selguma, mis saab,” märkis ta.

Firmal on hetkel müümata Tiskre-Hansus kümme ridaelamuboksi ning Leppneemes kümme kinnistut. Laur möönis, et müümata varade hulk ei ole suur ning nende turuväärtus on kõrgem kui laenujääk.

Põhjus, miks on oht tegevuse lõpetamiseks, ei seisne selles. Laur rõhutas, et firma peab olema likviidne, ent praegune aeg ei võimalda arendustegevust.

“Reaalset turgu ei ole,” ütles ta. YITi, Skanska ja Merko poolt alustatavad arendusprojektid pole Lauri sõnul muu, kui vaid soov näidata, et midagi tehakse. Laur kinnitas, et tänavu aasta pole võimalik kasumlikult arendada, kui vaadata praeguseid ehitushindu ning kinnisvara turuhindu. “Kust see tulu tuleb?” küsis ta.  “Turugu pole, hinnad on madalad,” oli Laur tuleviku suhtes pessimistlik.

Urmas Laur on Kodumajagrupis väikeaktsionär.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed