Kodumajagrupi nõukogu liige ja väikeosanik Jaanus Otsa ütles, et sellel äril on Eestis perspektiivi ning ta usaldab Urmas Lauri juhina.
Küsimusele, kas Kodumajagrupp võib sarnaselt Leedu tütarfirmaga ka Eestis pankrotiga lõpetada, vastas Otsa, et see sõltub juhtkonna professionaalsusest ning sellest, kas suudetakse pangaga kokkulepe saavutada.
Tema hinnangul pole pangal mingit huvi äri üle võtta, pigem on panga huvi jätta äri professionaalse juhi juhtida. “Urmas Laur on professionaalne juht ning ma usaldan teda,” ütles ta.
Arendusturu kohta ütles Otsa, et osa arendusettevõtteid on perspektiivikad ning osa ei ole. Kodumajagrupil on tema sõnutsi perspektiivi.
Otsa rõhutas, et ehkki ta on nõukogu liige, siis kuulub talle alla viie protsendi ettevõttest ning ta ei saa ning ei soovi ettevõtte juhtimisse sekkuda. “Kas Kodumajagrupp läheb pankrotti või ei lähe, sõltub juhtkonnast ning pangast,” märkis ta.
Seotud lood
Kodumajagrupi juht Urmas Laur ütles, et pärast Leedu tütarfirmade pankrotti on võimalik, et ka Eestis lõpetatakse pankrotiga.
Leedu turult ligi 50 miljoni kroonise kahjumi tõttu lahkunud Kodumajagruppi võib pankrot oodata ka Eestis. Eestis sai hansapankurite loodud ettevõte tuntuks Tiskre elurajooni arendajana.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?