(Sisuturundus)Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Mis on sisuturundus? >

Kodu rajamine algab kinnistu valimisest ja ostust. Kui asukoht valitud ning olemas esmane nägemus majast, on mõistlik erinevate võimaluste, materjalide ja teenusepakkujate virvarris orienteerumiseks mõelda projektijuhi palkamisele, kes vastavalt kokkuleppele võib omaniku kõrval seista kuni majavõtmete kättesaamiseni. Täpsemalt räägib Kenwalt OÜ tegevjuht Kent Kustasson.

Projektijuht on ideaalne valik inimesele, kes soovib ehitada maja, kuid ei ole ehitusega kursis või kel pole piisavalt aega oma töö ja tegemiste kõrvalt lisakohustustega tegeleda. Sarnaselt nagu tuntud ehitusfirmad Nordecon, Merko või YIT osutavad riigile või juriidilistele isikutele suurte objektide puhul peatöövõtuteenust, on eraisikutel võimalik palgata samuti oma projektijuht, kes aitab otsustada, jälgib ehituse kulgu ja ajab vajalikud paberid korda.

Projektijuht abistab maja projekteerimisel, suhtleb omavalitsuse, ehitajate ja ehitusjärelevalvega, tegeleb lubade taotlemisega, koostab reaalsed pakkumised, aitab ehitusfirmad tööle palgata ning teha otsuseid materjalide ja muude valikute kohta, juhib erinevaid töid – ühesõnaga teeb kõike seda, mida muidu peaks tulevane majaomanik ise.

Projektijuhti võib palgata kogu objekti valmimise ulatusest ehk sisuliselt mõõdistusest kuni kasutusloa saamiseni, kuid võib ka appi kutsuda teatud etappidest ülesaamiseks. Näiteks kui tellija tahab projektijuhtimist ainult üldehitustööde teostamiseks, kuid otsustab sisetööd ise teha, saab see ka niimoodi lepingus fikseeritud.

Projektijuhi palkamiseta võivad maja tellijat ähvardada nii mõnedki ohud, millest levinuim on ehk pakkumiste seast vale, ainult hinnast lähtudes valiku tegemine. See juhtub siis, kui ei saada aru või ei leita aega süveneda pakkumise sisusse ja vaadeldakse vaid lõpphinda.

Teine põhilisem viga on harilikult tähtaegade venimine. Lepitakse kokku vaid lõpptähtaeg, kuid ei küsita ehitusfirmadelt täpset ajagraafikut. Või kui see on ka esitatud, lastakse ehitajatel endale pähe istuda ega nõuta ajagraafikust kinnipidamist. Kui venima hakkab üks töö, on graafik segi ka teistel, sest on elementaarne, et erinevaid töid teostavad erinevad ettevõtted: üldehitus-, elektri- ja kütte- ja veefirmad, samuti trepi-, mööbli- ning akna- ja ustepaigaldajad. Igaühel neist on oma tähtajad ning nende töö ladus sujumine sõltub projektijuhi kindlakäelisusest.

Kolmas tüüpviga kogemustega projektijuhi puudumisel on tööde järjekord ning sellest tingituna garantii. Ehitusest väheteadvatel inimesel ja ka erinevate lõikude töövõtjatel on keeruline järjestada ja kontrollida elektriku, torumehe, küttepaigaldaja-seadistaja tööd. Seoses sellega võib sattuda küsimärgi alla ka toodete ja tööde garantii.

Kuidas valida usaldusväärset ja kompetentset projektijuhti?

Esmalt tuleb kindlasti kontrollida kandidaadi töökogemust ja referentse. Ei tohiks häbeneda küsida eelmiste objektide kohta ning soovi kõrval võib võtta ühendust projektijuhi eelmiste klientidega. Või küsida kogemusi tutvusringkonnast. Üks parameetreid projektijuhi põhjalikkuses on kindlasti asjaolu, et ta on alati teadlik, mis objektil toimub, käies objektil vähemalt 1–2 korda nädalas, ning suhtleb tellijaga pidevalt.

Projektijuhi põhiline ülesanne ehituse ajal on kontrollida täpset tegevust objektil, jälgida, et kõik tehtaks õigesti, ning tagada kommunikatsioon kõigi osapoolte vahel. Hea projektijuht on aus ega varja ka negatiivset, vaid hoiab tellijat kursis, kui kehvasti tehtud tööde puhul on tarvis midagi lammutada ning lasta uuesti teha.

Iga projekti juhtimise juures on kõige olulisem selle oskuslik juhtimine. Nii ei saa ka kodu sünni juures jätta midagi juhuse hooleks ega suhtuda asjasse pelgalt emotsioonidega. Ja fakt on see, et maja ost koos projektijuhtimisega tagab tellijale parima tulemuse. Kui üks inimene veab projekti algusest lõpuni, siis on see kokkuvõttes suur ajaline ja rahaline sääst nii objekti ehitamise ajal kui ka hiljem remonttööde mõttes. Rääkimata närvikulust. Kes aga soovib ise oma maja ehitamist algusest lõpuni jälgida, peaks arvestama, et projektijuhtimine tuleks oma igapäevasesse päevakavasse sisse kirjutada ning seda kava ka ise järgida.

Iga projekti juures on kõige olulisem selle oskuslik juhtimine. Nii ei saa ka kodu sünni juures jätta midagi juhuse hooleks ega suhtuda asjasse pelgalt emotsioonidega.

Kenwalt OÜ
Kenwalt OÜ põhitegevus on eramute ehitus ja projektijuhtimine, samuti palkmajade müük ja ehitus. Projektijuhtimise teenust saab tellida alates kinnistu mõõdistamisest kuni kasutusloa saamiseni. Aastas ehitab ettevõte 6–8 maja ja neist enamikule pakutakse ka projektijuhtimise teenust. Kenwalt OÜ on asutatud 2002. aastal Pärnus, töid teostatakse üle Eesti. Kenwalt OÜst ostetud majadel on projektijuhtimine hinnas sees. Garantii säilimiseks müüakse maju ainult koos paigaldusega.

www.kenwalt.ee

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Osale arutelus Saada sõbrale Prindi

Osale arutelus

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Seotud lood

Kuva rohkem

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed