Mapri Ehituse juht: renoveerimise maksureeglid ei ole tõhusad
Kui me päriselt soovime tõsta elukvaliteeti, pikendada eluiga ja parandada energiatõhusust, siis peaksime vaatama, kuidas maksusüsteem seda toetaks, mitte ei pärsiks, kirjutab Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos.
Ehitusmehest arendusjuhiks Urmas Sõõrumaa juures ja tšakrate avamiseni ning sealt Eesti kolmanda ehitusfirma juhtimiseni - Mapri ehituse tegevjuht ja osanik Tarmo Roos on võtnud tööelus kiirelt ja suuri karjääriampse.
Tallinna Hipodroomi kvartali esimeste majade vundamenditööd on käimas, novembri alguseks olid Mapri Ehitusel tehtud maa-aluse parkla väljakaevetööd ja käib killustikaluse paigaldamine.
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta eeldatud kandvuse ja stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas väga laialdaselt kasutatavaks pinnaseparandusmeetodiks on killustiksammaste rajamine. See tehnoloogia võimaldab oluliselt parandada pinnase mehaanilisi omadusi ulatuslike väljakaevamisteta või kiirendada konstruktsioonide alla jääva pinnaste tihenemist.