Konkurents on tihe ja kui ehitushinda tõsta, siis tööd ei saa. Hangetel aga võib juhtuda sedagi, et töö võitmine tähendab tegelikult kaotust ehk ettevõte ”hävib” ja jääb kahjumisse, ütleb ehitusettevõtte ETP Ehitus juht Tajo Lemmats, et ehitusprotsess on ettevõtja jaoks kui sõit Ameerika mägedel.

Hea lugeja! See siin on alles sisuka loo esimene lõik. Kui sa oleks tellija, saaksid seda
artiklit lugedes teada:

  • miks on Tajo Lemmatsi sõnul eraisikute ehituspäringud tänavu kevadel peaaegu kadunud;
  • kuidas materjalide hinnatõus, käibemaks ja palgasurve ehitaja kasumlikkust korraga pitsitavad;
  • miks võib hanke võitmine ehitusettevõttele tähendada hoopis kahjumit ja lausa hävimist.
Ehitusprotsess kui sõit Ameerika mägedel – hanke võit võib tähendada ”hävimist”
  • Foto: Väinu Rozental
Kui muidu ei jõua päringutele vastatagi, siis tänavune kevad on olnud ootamatult vaikne, ütleb ehitusettevõtte ETP Ehitus juht Tajo Lemmats. “Kummaline, aga eraisikud on täielikult ära kadunud, isegi päringuid ei ole,” möönab ta.

Seotud lood

Uudised
  • 18.06.26, 11:39
Marti Hääl: õige pea näeme, kes on sogases vees suurimad võitjad
Iraani sõda tõi kütuseturule suured võitjad, aga ka suured kaotajad, tõdeb Alexela juhatuse esimees Marti Hääl.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.07.26, 12:47
Miljonitesse ulatuv risk: miks ujula katus vajab tavapärasest teistsugust lähenemist
Eestis rajatakse ja planeeritakse järjest uusi veekeskusi. Ometi projekteeritakse ka täna lahendusi, mille nõrgad kohad on varasemates ujulates juba välja tulnud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele