Balti riigid sõlmisid kokkuleppe sünkroniseerimise järgse koostöö osas
Balti riikide elektri põhivõrguettevõtjad Litgrid Leedust, Augstsprieguma tīkls Lätist ja Elering on sõlminud Balti piirkondliku süsteemihalduse lepingu, mis kirjeldab koostöö põhimõtteid pärast Balti riikide liitumist Mandri-Euroopa sünkroonalaga.
Baltic Storage Platform jõudis Kiisal Mandri-Euroopa suurima akuparkide kompleksi ehitusel paigaldati esmakordselt Eestis 330 kV pingel töötav maa-alune kaabel, mis ühendab akupargi Eesti põhivõrgu liitumispunktiga.
Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liit (EETEL) tunnustas oma liikmeid, valides möödunud aasta majandustulemuste järgi 2024. aasta edukaimateks ettevõteteks taristuvõrkude ehitaja Connecto Eesti, projekteerimisettevõtte ITK Inseneribüroo ning alajaamade ehitusele spetsialiseerunud S-Power’i.
Eesti inseneeria- ja tootmisettevõte Estanc disainis ja tootis Taani Ørsted’i soojuse ja elektri koostootmisjaamadesse paigutatavad seadmed tekkiva süsinikdioksiidi kogumiseks.
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta eeldatud kandvuse ja stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas väga laialdaselt kasutatavaks pinnaseparandusmeetodiks on killustiksammaste rajamine. See tehnoloogia võimaldab oluliselt parandada pinnase mehaanilisi omadusi ulatuslike väljakaevamisteta või kiirendada konstruktsioonide alla jääva pinnaste tihenemist.