Ligi pooled inseneridest on mõelnud töökoha vahetamise peale, kuid mitte töötasu pärast
Eesti inseneeria- ja tootmisettevõtte Estanc tellitud ja Norstati läbiviidud uuringust selgus, et 42% mehaanika- ja soojustehnikainseneridest on viimase aasta jooksul kaalunud töökohavahetust.
“Inseneride sõnul peitub töölt lahkumise mõtete taga peamiselt arengu peatumine praeguses rollis – selle märkis ära 41% töövahetusele mõelnud vastanutest, 36% tõid põhjusena välja väikese töötasu. Töökeskkonna ja töö stressirohkuse tõi lahkumismõtete põhjusena välja neljandik vastanutest,” ütles Estanci tegevjuht Priit Haldma.
Kuigi osade spetsialistide värbamine on ehituses lihtsamaks läinud, siis võib inseneride puudulik suhtlemisoskus või kehv ajajuhtimine kujuneda meeskonnas tõsiseks tõhusa koostöö takistusteks, rääkis ASi Metropoli Ehitus tegevjuht Henri Ärmus olukorrast tööjõuturul.
Ehitussektori palgasurve eelmise aastal jätkus ja keskmine töötasu näitas 4. kvartaliks tugevat kasvutrendi ehitusinseneridel kerkides 2979 euroni, aga ka rajatiste lihttööliste palk tegi tugeva tõusu, selgus värskest statistikaameti palgaraportist.
Kuigi aasta lõpp tõmbas inseneribüroode kasvule pidurit, nautisid paljud eelmisel aastal veel jõudsat käibe kasvu ja saavad minna langusele vastu julgemalt. Avaldame 2023. aastal 50 suurimat käivet näidanud inseneribürood ja nende aastase kasvu või langustrendi.
Tänapäevases arhitektuuris ei ole fassaad enam pelgalt hoone „nägu“, vaid osa selle identiteedist. Disain, vastupidavus ja jätkusuutlikkus on saanud võrdväärseteks väärtusteks. Ruukki disainprofiilid koos uute GreenCoat Pural BT pinnakatetega pakuvad arhitektidele ja arendajatele võimalust luua kestvaid, esteetilisi ja keskkonnasõbralikke fassaade.