Milttoni kestliku elukeskkonna ekspert Tõnis Arjus rääkis Targa Ehituse konverentsil ehitusmaterjalitootjate vestlusringis, et regulatsioone ehituses tuleb tulevikus juurde, mitte ei jää vähemaks.
- Milttoni kestliku elukeskkonna ekspert Tõnis Arjus tõdeb, et materjalikasutust ja ressursitõhusust suunavad tõesti paljud erinevad kokkulepped. Foto: Raul Mee
“Me räägime seni rohkem miljööst: puitehituse kasutusest, puitmaterjalide taaskasutusest jms, kuigi tõsi, see on piirdunud pigem fassaadidega ja see, mis toimub sees, on n-ö seeliku all ja seda me ei vaata ega kontrolli,” rääkis Tõnis Arjus konverentsi vestlusringis, et liikudes edasi süsiniku jalajälje ja kliima neutraalsuse osas, hakatakse rohkem reguleerima ka seda, kuidas millestki midagi ehitatakse. “Kui siiamaani oleme rääkinud väga üldiselt ja üldiselt kureerinud ehitussektorit avaliku sektori poolt, siis üha rohkem minnakse detailidesse, regulatsioone tuleb juurde.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Möödunud neljapäeval toimunud konverents “Tark ehitus 2024” tõi kokku ehitusettevõtete juhid, eksperdid ja riigiesindajad, et ühiselt arutada ehitussektori kitsaskohti ja leida lahendusi, kuidas täita uusi eesmärke, nõudeid ja olla efektiivsem. Vaata suurest galeriist, kes olid kohal ja millest räägiti.
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.