Töölepingu seaduse muudatuse kohaselt võib alltöövõtu tellinud isik vastutada alltöövõtja töötasu maksmise kohustuse eest võlaõigusseaduse käenduse sätete alusel käendajana. Teatud tingimustel saab sellest kohustusest priiks.
Selle sätte saab kohaldada siis, kui alltöövõtja töötaja teeb hoonete ehitamise, remondi, hooldamise, ümberehitamise või lammutamisega seotud ehitustöid ning tööandja (alltöövõtja) ei maksa talle töötasu. See tähendab, et alltöövõtu tellinud isik kohustub vastutama tööandja (alltöövõtja) töötasu maksmise kohustuse täitmise eest töötaja ees.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
18. novembril jõustus määrus, mis täpsustab maksukorralduse seaduse muudatusi, mille kohaselt on peatöövõtjal ja ehitusettevõtjal kohustus registreerida suuremate ehitustööde korral ehitusplatsil viibivad inimesed ning esitada vastavad andmed maksu- ja tolliametile.
Swedbanki viimasel kinnisvarahommikul kommenteeris Swedbanki kinnisvara ja ehituse osakonna juhataja Ero Viik ka ehitusvaldkonnas võimalikke koondamisi ja töötajate arvu vähenemist.
Seoses Soome ehitusturu jahenemisega on Soomes suurenenud Eesti kodanike hulk, kes seisavad silmitsi töö kaotamisega. Hea oleks enne Soomest tulekut endale selgeks teha sealsed töötushüvitise taotlemise/saamise võimalused, kuna Soome töötushüvitis on sageli suurem.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?