Ehitusettevõtetel, kellel raha tagataskus pole, hakkavad lähiajal võlad kasvama ja nad lähevadki ilmselt pankrotti, sest negatiivse rahavooga pole ju mõtet kaua jätkata, analüüsis turuolukorda Viimsi Keevituse juht Jaak Ritso.
Jaak Ritso loodab, et nende ettevõte elab praeguse keerulise aja üle ja jääb ellu.
Foto: Andras Kralla
Vee- ja kanalisatsiooni sise- ja välisvõrkude ehitusega tegeleva ASi Viimsi Keevitus juhatuse esimehe Jaak Ritso sõnul on tee ehituse hind kogu taristuehituse hinnaga võrreldes vähe kallinenud.
Sellel aastal tuleb paljudel ehitajatel vastu võtta kasumi asemel kahjum ja tulevik tundub hallivõitu. “Tuleb hanked ära teha, kannatada, pühkida pisar ja ellu jääda," ei oska muud soovitada KMG Inseneriehituse juht Marek Jassik.
Üha suuremaks muutub oht, et meie enda taristuehitajad lähevad pankrotti, mistõttu oleme tõstatanud päevakorda streigi või meeleavalduse võimaluse, et meie sõnum otsustajatele ikka kohale jõuaks, tunnistas Eesti Taristuehituse Liidu juhatuse esimehe Sven Pertens Äripäeva Infopangale antud põnevas intervjuus.
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.