Edgar Savisaar võttis Hillar Tederilt, Vello Kunmanilt, Aivar Tuulbergilt ja Aleksander Kofkinilt rahas ja hüvedena vastu kokku ligi 300 000 eurot.

- Rahapakid
- Foto: Veiko Tõkman
Eesti Päevalehe andmeil puudutab rahaliselt mahukaim episood
Hillar Tederit, kellele esitatud altkäemaksu andmise kahtlustus on seotud kinnistute vahetamisega, mille eest olevat Teder lubanud
Edgar Savisaare juhitud Keskerakonnale üle 200 000 euro suuruse laenu,
kirjutas Eesti Päevaleht.
Keskerakond saatis hiljem pressiteate, kus kinnitati, et erakond ei ole laenu võtnud. "Keskerakonna viimane laenuleping oli sõlmitud Danske pangaga, mis lõppes 2012. aasta detsembris," seisis teates.
Aivar Tuulberg maksis väidetavalt 50 000 eurot altkäemaksu Kultuurikatla ehitustöödega seotud hangete eest.
Villu Reiljan vahendas kahtlustuse järgi väidetavalt Vello Kunmani 20 000 euro suurust altkäemaksu, et too saaks ehitada Nõmmel lõpuni oma ehitusloata elumaja.
Soodsamate rendilepingute pikendamise kahtlustus puudutab väidetavalt Aleksander Kofkinit, kes tasus Savisaarele hüvedega.
Karistusseadustiku järgi võib korduva altkäemaksu võtmise eest saada 1-10 aastase vangistuse.
Seotud lood
"Kapost kahtlustuse saamine on nagu arstikabinetist diagnoosiga väljumine - loodad, et vereproovid on sassi aetud ja kõik lõpeb hästi," väitis Tallinna linnapea Edgar Savisaare korruptsiooniskandaalis kahtlustuse saanud suurettevõtja Hillar Teder Äripäevale antud usutluses.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?