27. mai 2013

RKAS, kvoodiraha otsas, mis edasi?

Ehitusuudised.ee uuris Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimehelt Jaak Saarniidult, milliseid töid võetakse ette järgmisena, pärast kvoodiraha lõppemist.

"Riigi Kinnisvara AS vahendas aastatel 2010-2012 ehitussektorile ligikaudu 150 miljoni euro eest töid. Edukalt juhitud CO2projekt tõi lisatellimuse 14 miljoni euro suuruses mahus täiendava 51 hoone renoveerimiseks 2013. aastal. Ettevõttele kuuluvate haldusobjektide juures on plaanis järgnevatel aastatel teha erinevaid parandustöid 5 miljoni euro eest," rääkis Saarniit.

"Käesoleval aastal lõppevad nelja riigigümnaasiumi ehitustööd Viljandis, Haapsalus, Nõos ja Jõgeval ning on alustatud ettevalmistustöödega riigigümnaasiumide rajamiseks Tartusse, Võrru, Jõhvi, ja Pärnu," tõi Saarniit välja lühiajalise plaani. 

"Lähiajal kuulutame välja ehitushanked Tallinna ja Tartu Päästeameti ja häirekeskuse hoonete rajamiseks. Samuti seisab ees Narva piiripunktide (Narva-1 ja Narva 2) ning jalakäijate silla rekonstrueerimine," lisas ta. "Lisaks käivad ettevalmistustööd Rahvusarhiivi hoone, Kaagvere Eriinternaatkooli, Võru politsei-ja pääste  ühishoone  laiendamiseks, nelja ministeeriumi ühishoone rajamiseks. Tallinna uue vangla rajamisega on jõutud projekteerimise faasi. Nende ehitusfaasi loodame jõuda järgnevatel aastatel."

"Käimasoleva Eesti rahva Muuseumi uue peahoone ehitus on kahtlemata üks suurprojektidest, mis ehitussektorile tänavu ja ka tuleval aastal tööd annab," tõi Saarniit välja, mis peaks siis aitama ehitajatel madalseisu üle elada.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688