Soome Ehitusinseneride Liidu arendsudirektor Teemu Vehmaskoski esitles Tallinnas konverentsil IntelProject 2013 Soomes läbi viidud uuringu tulemusi, kus uuriti ootusi tuleviku inseneridele tööjõuturul.
Teemu Vehmaskoski sõnul on tuleviku insener globaalse taustaga polüglott, keda on praegu väga keeruline leida. Ootused on Vehmaskoski sõnul vastuolus aga sellega, mille eest on kliendid valmis tööde eest maksma. Kliendid soovivad jätkuvalt madalat hinda, ent loobub professionaalsest konsultatsiooniprotsessist, mis aitaks leida lahenduse, kuidas ehitusfaasi odavamaks muuta.
Soome uuringu tulemused:
IDEAALNE TULEVIKU INSENER
34–35aastaneValdab vabalt inglise keelt ning ka vene, hiina, hispaania ja portugali keeltMaailmatasemel haridusegaTöökogemus enne kõrgkooli lõpetamistIga viies on töötanud välismaalKogemus projektihalduses ja müügis
PRAKTIKAS SPETSIALIST PRAEGU
Enamasti nooremTõenäoliselt pärit mõnest välisriigistOskab vabalt inglise keelt, kohalikku keelt (hoolimata sellest, et on riigis elanud vaid paar aastat)ning räägib veel mõnda keeltMaailmaklassi haridus, ent vähe kogemusiMõningane projektihalduse kogemus
ALLIKAS: SOOME EHITUSINSENERIDE LIIDU ARENDUSDIREKTOR
TEEMU VEHMASKOSKI
Autor: Ehitusuudised.ee toimetus
Seotud lood
Soome Ehitusinseneride Liidu arendusdirektori Teemu Vehmaskoski sõnul erinevad eelmisel aastal tehtud uuringule toetudes kliendi ootused ja tegelike tööülesannete eest maksmine šokeerivalt.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?