Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt ellu kutsutud uus ehitusseadus kohustab üle 500 m² pinnaga hoone puhul tähistama hoonet energiatähisega. Lisaks tekib kohustus esitada andmeid energiamägise kohta hoone müümisel või rentimisel.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna peaspetsialisti Kevin Vaheri sõnul näeb riik hoonete projekteeritud või tegeliku energiavajadust näitava energiamärgise kasutamises inimeste teadlikkuse tõstmist energiatõhususe teemal.
MKMi hinnangul peavad hooneomanikud tulenevalt ehitusseaduse muudatustest rohkem tähelepanu pöörama hoonete energiatõhususele ja energiamärgise kasutamisele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tänaseks on Eestis välja antud ligi 7000 energiamärgist. Energiamärgise andmed kantakse elektrooniliselt riiklikkusse ehitusregistrisse, et muuta sellekohane teave avalikuks.
Seotud lood
Uue ehitusseadusega nõutav energiamärgis büroohoonete puhul on pigem hüpoteetiline ning sobib hästi turunduslikuks komponendiks, toob välja Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.
Katuseaknad on oluliselt enamat kui lihtsalt valgusallikad. Need mõjutavad hoone energiatõhusust, ventilatsiooni ja sisekliimat. Vananedes võivad aknad tekitada probleeme, mis ei ole esialgu visuaalselt märgatavad, kuid mis aja jooksul kahjustavad konstruktsioone ning halvendavad kasutajate mugavust.