Arendaja Lahekalda elamukvartali 2024. aastal valminud Paekalda 21 hoone ja Paekalda 19 hoone arhitektuurse lahenduse on loonud Arhitektuuribüroo PLUSS arhitektid. Valmimas on veel kaks 8-korruselist hoonet.
Tulevikus peaks Lahekaldas valmima ka kohalik kauplus, lasteaed ja avar pargiala.
Foto: Merko
2025. aasta algusest on Citify andmetel ostnud endale Lahekaldasse uue kodu 76 peret, mis on rohkem, kui on müüdud kortereid üheski teises Tallinna uusarenduses. Merko jätkab Lahekalda eluhoonete ja elukeskkonna ehitamist, tänasest lisandusid müüki korterid Paekalda 15 majas.
Tööstus- ja logistikasektoris mõõdetakse edu sageli kiiruse ja efektiivsusega, kuid nende taga on ka detailid, millele kahjuks liiga harva mõeldakse. Märkama hakatakse neid alles siis, kui need ühel hetkel enam ei tööta. Üks katkine uks või tõrkuv laadimissüsteem võib aga peatada terve töövoo, tuues kaasa ajakulu ja korraliku rahalise kahju.