19. aprill 2012
Jaga lugu:

Korteriühistud: eluohtlikud rõdud tuleb kiiresti korda teha

Eesti Korteriühistute Liidu hinnangul kujutavad lagunenud rõdud reaalset ohtu majaelanike tervisele ning vajavad kiiremas korras renoveerimist, mistõttu tuleks kaaluda eraldi riikliku toetusmeetme loomist.

“Eilne juhtum Tallinnas Lasnamäel, kus lagunenud rõdupiire alla kukkus, lõppes küll õnnelikult ja keegi ei saanud viga, kuid see näitab, et lagunenud nõuka-aegsed rõdud kujutavad endast otsest ohtu majaelanike elule ja tervisele,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

“Väljaulatuva rõdu konstruktsioonide remonti praeguses KredExi toetusmeetmes otseselt välja toodud pole, samas kuulub rõdu hoone väliskonstruktsioonide hulka ja on oma olemuselt tihti väga tihti külmasillaks,” selgitas ta. “Meie hinnangul peaks rõdude renoveerimine  kuuluma energiatõhususe tõstmise terviklahendusse, kuid võiks kaaluda eraldi toetusmeetme loomist rõdude korrastamiseks või ehituseks – ilus ja korras rõdu loob ju elukeskkonnale lisaväärtust.”

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi peab korteriühistule parimaks lahenduseks elamu tervikrenoveerimist.

"Meile poolt läbi viidud küsitlused näitavad, et enamik ühistuid eelistab tervikrenoveerimst, kuid algust tehakse pigem üksikute töödega - ebakindlus tuleviku suhtes ning aina kiirenevas tempos tõusvad hinnad on inimesed täiendavate rahaliste kohustuste suhtes murelikuks teinud,» rääkis Mardi. “Tervikrenoveerimine annab aga energia säästmisel parima tulemuse ning on ka riikliku toetuse saamise tingimus,” lisab Mardi

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee