22. veebruar 2012
Jaga lugu:

Arhitektid: meie eesmärk on luua paremat keskkonda 

Arhitektide liidu esimees Peeter Pere märgib, et planeeritav ehitus- ja planeerimisseaduse muutmisel on oluline, et alles jääb see, mis hästi toimib.

„Tervitatav, et selline ühtne ehitusega seotud seadus koostatakse. Oluline on vaid see, et see mis hästi toimis jääks sisse parandada seda, mida on vaja reaalselt vaja parandada,“ kommenteerib Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere.

„Meie ettepanek ja huvi on riigi arhitekti või riigiarhitektide ekspertrühm, kes on siduvaks lüliks erinevate ministeeriumide vahel. Selline institutsioon on vajalik, et ei toimuks ministeeriumide liikumist eri suundades,“ märgib Pere: „Esmase info kohaselt olen kuulnud et riigiarhitekti idee jäeti välja. Vaatame eelnõu oma ekspertrühmaga üle ning teeme kindlasti omapoolsed ettepanekud ning soovitused, et seadus vastaks kõikide ehitusega seotud osapoolte ootustele.“

„Arhitektide Liidu eesmärk on luua paremat keskkonda, mitte püstitada monumente, nagu arvatakse arhitektide tegevusest laiemas üldsuses,“ kommenteerib Pere arhitektide ettepanekuid seaduse muutmisel.

Justiitsministeerium saatis laiemale kooskõlastusringile ehitus- ja planeerimisseadustiku eelnõu, mis ühendab ühtekokku kõik ehitust puudutavad seadused.

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee