Tallinna linnavolikogu kehtestas eilsel istungil detailplaneeringu, mis võimaldab senise Tallinna hipodroomi alale rajada elurajooni.
Detailplaneeringu kohaselt tuleb Merimetsa tee, Kolde puiestee, Sõle tänava ja Paldiski maantee vahelisele 18,9 ha suurusele praeguse hipodroomi alale elurajoon. Kinnistust ligi poolele on kavandatud sotsiaalobjektid, sh näiteks lasteaed, perekeskus ja spordirajatised. Kavandatud hoonetest kõrgeim on kuni 13-korruseline äri- ja eluhoone, teised hooned 4-8-korruselised.
Nii nagu ruumilise ideelahenduse leidmiseks korraldati arhitektuurivõistlus, toimub see ka ala hoonestamiseks. Seejuures peetakse silmas planeeringuala jäämist muinsuskaitseala vaatesektorisse ja vanalinna kaitsevööndisse, mis tähendab, et hoonestamisel tuleb tagada vanalinna silueti vaadeldavus.
Paldiski mnt 50 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamist taotles Alfa Property AS eesmärgiga leida hipodroomi väljakolimisel vabaks jäävale maa-alale uus kasutusfunktsioon.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tallinna linnavolikogu saalis toimus eile õhtul hipodroomina tuntud Paldiski mnt 50 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu arutelu. Linnamajanduskomisjoni esimehe Anu Hallik-Jürgensteini sõnul tuleb hipodroomi ala kindlasti korda teha ja vastuväited peavad olema põhjendatud.
Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule kehtestamiseks Paldiski mnt 50 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu, millega soovitakse muuta ühiskondlike ja puhkeehitiste ala korruselamute alaks.
Tallinna linnavolikogu liikme Max Kauri sõnul tuleks Tallinna hipodroomi maa-ala ehk Paldiski mnt kinnistu detailplaneering tühistada ning kuulutada metsapiirkond ja hipodroom kaitsealaks.
MTÜ Telliskivi Selts, MTÜ Pelgulinna Selts ja Eesti Hobumajanduse Edendamise MTÜ esitasid Tallinna halduskohtule kaebuse hipodroomi maa-ala ehk Paldiski mnt 50 kinnistu detailplaneeringu kehtestamise otsuse kohta, taotledes otsuse õigusvastasuse tuvastamist ja täies ulatuses kehtetuks tunnistamist.
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.