4. juuli 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Seltsid nõuavad hipodroomi planeeringu kehtetuks tunnistamist

MTÜ Telliskivi Selts, MTÜ Pelgulinna Selts ja Eesti Hobumajanduse Edendamise MTÜ esitasid Tallinna halduskohtule kaebuse hipodroomi maa-ala ehk Paldiski mnt 50 kinnistu detailplaneeringu kehtestamise otsuse kohta, taotledes otsuse õigusvastasuse tuvastamist ja täies ulatuses kehtetuks tunnistamist.

Seltside arvates ei ole nimetatud otsus õiguspärane, sest selle menetlemisel on alates protsessi algusest tehtud põhimõttelisi  kaalutlusvigu ning kehtiva üldplaneeringu muutmine ei ole asjakohaselt põhjendatud. MTÜ-d vaidlustasid planeeringu populaarkaebusena avalike huvide kaitseks.

Kaebuse esitajad käsitlevad avaliku huvina mitmekesise ja kvaliteetse linnaruumi tagamist ning sportimis- ja puhkamisvõimalusi pakkuvate alade kaitsmist. Seltsid peavad oluliseks linna üldist jätkusuutlikku arengut ning avalikkuse sisukat osalemist ruumilises planeerimises.

Kaebuse esitajad märgivad, et kohtusse pöördumine ei tulene viimasel nädalal meedias kõlapinda leidnud pistiseskandaalist. Kaebus oli valminud juba varem ning see oleks esitatud tähtaegselt halduskohtusse, sõltumata  uutest ilmnenud asjaoludest. Vaidlustamise kaugemaks eesmärgiks on aidata luua aluseid heade linnaplaneerimistavade tugevdamisele muude sarnaste otsuste tegemise jaoks tulevikus.

Kohtukaebus sisaldab rohkelt argumente esitatud väidete kinnituseks ning on valminud mitme erineva valdkonna spetsialistide vabatahtlikus ühiskondlikus koostöös.

Telliskivi Selts on Kalamaja ja Pelgulinna elanikke ühendav piirkondlik selts, mille eesmärgiks on nimetatud asumite väärtusliku elukeskkonna säilitamine ja selle üha paremaks elukohaks muutmine, koondades selleks teotahtelisi ja aktiivseid inimesi.

 

Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785