24. mai 2011

Kristiine Ehitus pankrotis

Harju maakohus kuulutas eile välja Adu Hakile kuuluva OÜ Kristiine Ehitus pankroti.

Kohus nimetas Kristiine Ehituse pankrotihalduriks Peeter Sepperi, võlausaldajate esimene koosolek toimub 16. juunil.

Kristiine Ehituse juhatuse liige Adu Haki on kohustatud hiljemalt 1. juuniks andma pankrotihaldur Heikki Ojamaale üle ettevõtte vara ja raamatupidamisdokumentatsiooni.

Võlausaldajad on kohustatud kahe kuu jooksul teatama haldurile kõigist oma enne pankroti väljakuulutamist tekkinud nõuetest võlgniku vastu, sõltumata nende tekkimise alusest ja nõude tähtajast. Sama tähtaja jooksul on kohustatud kõik isikud, kelle valduses on ükskõik mis alusel võlgniku vara, teatama sellest haldurile.

2009. aastal toimus ettevõtte jagunemine, mille käigus asutati uus omandav ühing OÜ Wolmreks Ehitus, mille pankrot kuulutati välja 21. veebruaril. Jagunenud ühing jätkas tegevust ärinimega OÜ Kristiine Ehitus, mis 2009. aastal jäi 119 miljoni kroonise käibe juures ligi 20 miljoni krooniga kahjumisse. 

2. veebruaril kuulutas Harju Maakohus välja pankroti OÜ-le Merkton Ehitus, mis kuulus Adu Hakile 50% ulatuses ning 21. veebruaril OÜ-le Wolmreks Ehitus, mis kuulus Hakile 80% ulatuses.

Põhja ringkonnaprokuratuur algatas novembri alguses Wolmreks Ehituse ja Kristiine Ehituse suhtes kriminaalmenetluse kelmuse paragrahvi alusel. Ettevõte heideti välja ehitusettevõtjate liidust.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688