Plaanitust ligi 9 miljonit eurot enam maksma mineva Balti filmi- ja meediakolledži uue maja ehitus sunnib Tallinna Ülikooli müüma mitu kõrgkoolile kuuluvat kinnistut, kirjutab Postimees.
Ülikooli majanduskomisjoni esimees Andres Kollist kuulis oma hämmastuseks, et Narva maantee äärde kerkiva teadusmaja ja juba alanud ülikooli hoovi loomemaja (filmi- ja meediakolledž) ehitus läheb plaanitust pea kolmandiku kallimaks ning ülikool peab leidma veel 8,9 miljonit eurot omafinantseeringuks.
Lisaraha vajadust põhjendas ülikooli haldus- ja rahandusjuht sellega, et ehitusplaane tehes oli ehitusturg madalseisus, ent nüüd on hakanud hinnad kallinema.
Tallinna Ülikooli rahandusjuhi Ly Mälli sõnul kavatseb ülikool omafinantseeringu katteks kasutada olemasolevat raha, müüa ebavajaliku osa ülikooli kinnisvarast ja võtta laenu. Meediakolledži õppehoone ehitamist on kavandatud alates selle asutamisest 2005. aastal; 2009. aastal lubas valitsus, et hoone rekonstrueerimist toetatakse 6,9 mln eurosest kogusummast kolmandiku ulatuses.
Seotud lood
Tallinna Ülikooli kuulutas kolmapäeval välja hanke Narva mnt 25, 27, 29 hoonestu projekteerimis-ehitustööde teostamiseks.
Tallinna Ülikool kuulutas e-hangete registris eile välja Loomemaja ehitushanke. Hanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 4. november, valmima peaks 4600 m2 maja 2012. aastal.
Tallinna Ülikooli Narva mnt 25, 27, 29 hoonestu projekteerimis-ehitustööde riigihanke võitis AS Oma Ehitaja, tööde lepinguline maht on ilma käibemaksuta on ligi 147 miljonit krooni.
Täna allkirjastas Tallinna Ülikool Ursa õppehoone ümberehituse töövõtulepingu Skanska EMV ASiga. Tööde maksumus on enam kui 78 miljonit krooni.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?