Täna allkirjastas Tallinna Ülikool Ursa õppehoone ümberehituse töövõtulepingu Skanska EMV ASiga. Tööde maksumus on enam kui 78 miljonit krooni.
Ehitustöid alustatakse 3. jaanuaril 2011, hoone valmib 2012. aasta alguses. Skanskaga sõlmitud lepingu maksumuseks on 78,1 miljonit krooni, millele lisandub käibemaks.
Uus õppehoone hakkab paiknema Tallinna Ülikooli Narva mnt kampuse sisehoovis praeguse kunsti- ja tööõpetuse maja kohal. Mahukas juurdeehitus kasvatab hoone 5-korruseliseks, millele tuleb juurde ka maa-alune parkla. Hoone hoovipoolset külge on loogilise osana võimalik kasutada lavana erinevate kontsertide, välikinoseansside, etenduste jm ürituste korraldamisel. Hoonel on brutopinda kokku 4600 m2.
Hoone projekteeris Salto arhitektuuribüroo OÜ (autorid Ralf Lõoke, Karli Luik ja Maarja Kask), mis võitis Tallinna Ülikooli poolt korraldatud arhitektuurivõistluse detsembris 2009.
Uues õppehoones leiavad endale uued ruumid peamiselt Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool, aga ka Kunstide Instituut.
Seotud lood
Vastuseks täna Äripäevas ilmunud NCC Ehitus ASi juhatuse esimehe Toomas Aagi arvamusartiklile ning mai alguses meedias ilmunud eksitavale infole, et Tallinna Ülikool on kimpus uute hoonete ehituse finantseerimisega, kinnitas Tallinna Ülikooli haldusjuht Peep Ratas, et uute hoonete ehitus ei ole läinud kallimaks.
Plaanitust ligi 9 miljonit eurot enam maksma mineva Balti filmi- ja meediakolledži uue maja ehitus sunnib Tallinna Ülikooli müüma mitu kõrgkoolile kuuluvat kinnistut, kirjutab Postimees.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?