Skanska ehitab Tallinna Ülikool õppehoone 78 miljoniga

Täna allkirjastas Tallinna Ülikool Ursa õppehoone ümberehituse  töövõtulepingu Skanska EMV ASiga. Tööde maksumus on enam kui 78 miljonit krooni.

Ehitustöid alustatakse 3. jaanuaril 2011, hoone valmib 2012. aasta alguses. Skanskaga sõlmitud lepingu maksumuseks on 78,1 miljonit krooni, millele lisandub käibemaks.

Uus õppehoone hakkab paiknema Tallinna Ülikooli Narva mnt kampuse sisehoovis praeguse kunsti- ja tööõpetuse maja kohal. Mahukas juurdeehitus kasvatab hoone 5-korruseliseks, millele tuleb juurde ka maa-alune parkla. Hoone hoovipoolset külge on loogilise osana võimalik kasutada lavana erinevate kontsertide, välikinoseansside, etenduste jm ürituste korraldamisel. Hoonel on brutopinda kokku 4600 m2.

Hoone projekteeris Salto arhitektuuribüroo OÜ (autorid Ralf Lõoke, Karli Luik ja Maarja Kask), mis võitis Tallinna Ülikooli poolt korraldatud arhitektuurivõistluse detsembris 2009.

Uues õppehoones leiavad endale uued ruumid peamiselt Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool, aga ka Kunstide Instituut.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed