Välisinvestorite huvi büroopindade vastu kasvab

Büroopindade turule on jõudnud buumijärgse pankroti läbinud objektid, välisinvestorite huvi kasvab, ent pakkumiste hulk ületab endiselt nõudlust, selgub Ober-Hausi kvartaliülevaatest.

Eriti raske on üürnikke leida teiseses asukohas olevatele B-klassi pindadele, seda vaatamata väga soodsatele pakkumistele. Vakantsus on oluliselt vähenenud hinnatud asukohas paiknevates kaasaegsetes büroohoonetes, kus omanikud reageerisid kiiresti ja paindlikult, lähtuvalt tekkinud olukorrast turul.

Büroopindade turule on tulnud esimesed buumijärgse pankroti läbinud objektid.

A-klassi büroopindade vakantsus on jätkuvalt vähenev ning langenud meie hinnangul alla 15%, kuid äärelinna B-klassi pindadel oluliselt kõrgem. Äärelinnas on vähem hinnatud asukohas ja hoonetes büroopindade hinnavahemik 50-100 kr/m², hinnatud asukohas ja hoonetes 100-150 kr/m², kesklinnas 120-160 kr/m².

III kvartalis kasvas eelkõige lähiriikide investorite huvi Tallinnas hinnatud asukohas olevate püsiva rahavoo ja pikaajaliste üürilepingutega objektide vastu.

Kui varem eeldati vähemalt 10% tootlust, siis nüüd ollakse seoses majanduse stabiliseerumise, kindlustunde tõusu ja sobilike üürnike struktuuriga objektide korral nõus 7-8% tootluse tasemega.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed