Port Artur 2 vajab vanu katusekive

Pärnu kaubanduskeskuse Port Artur 2 suuremaks ehitamise käigus jäi ette sajandi alguses rajatud raudtee pöörmeseadja maja, mida ei lammutatud, vaid jääb atraktsioonina kaubamaja sisse.

Maja müürid on ehitatud murtud maakividest ja punastest tellistest, katus on kaetud hallide plaatkividega, nagu neid Pärnus ja mujalgi käsitööna palju tehti ja katustele laoti, kirjutab Pärnu Postimees.

Kuigi suur osa vanadest katusekividest on terved, on nende hulgas katkisigi, mis vajavad asendamist. Port Arturi omanikud loodavad, et neil õnnestub renoveerimiseks vanad katusekivid osta. “Kui kellelgi selliseid kive pakkuda on, andke teada, meie kontor asub Laial tänaval majas, kus varem asus Pärnu REV,” teatas Port Arturi üks omanikest Viljo Vetik.

Maja uurinud arhitekt Rein Raie sõnul on maja ehitatud 20. sajandi algul. Tegu on ilmselt tsaariaegse ehitisega, mis on tolleaegse maakivist raudteearhitektuuri ehe näide.

Pärast renoveerimist hakkab väike raudteemaja suures kaubamajas elama oma elu kauplusena. Juurdeehituse käigus saab Port Artur 2 juurde 16 000 ruutmeetrit, millest 10 000 on kauplemispinda.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed