28. jaanuar 2009
Jaga lugu:

Kuressaare elamukruntide turg jäi seisma

Turu nõudlus Kuressaare linnas asuvatele hoonestamata elamukruntidele on seiskunud, kuna vähenenud on ka üldine ehitustegevus ning enamus soovijaid soetasid endale krundid juba varasematel aegadel.

Värske Arco Vara turuülevaade vahendab, et hoonestamata maatulundusmaade pakkumiste osakaal kinnisvaraturul on võrreldes eelneva aastaga veelgi suurenenud. Kuna arendustegevus on peatunud, on ka suuremate maatulundusmaade müük seiskunud.

Nõudlus on olemas väikese pindalaga, ehitusõigusega, looduslikult ilusate, hea juurdepääsuga ja elektrivarustusega suvilakruntide järele. Endiselt on nõudluse kasv heade põllumajanduslikuks tootmiseks (eriti teraviljakasvatuseks) sobilike põllumaade järele ja seda esmajoones pindalalt suuremate põllumaade osas. Hektari eest ollakse nõus maksma ca 10 000 krooni ja enam, seda olenevalt pindalast.

Põhilisteks ostjateks on kohalikud põllumajandusühistud või üksikettevõtjad. Oleme arvamusel, et Kuressaare linnas asuvatele ehituskruntidele jääb huvi alles ka tulevikus, kuid seda ainult väga hea asukohaga kruntide osas. Linnalähedaste kruntide osas jääb huvi ainult tsentraalsete kommunikatsioonidega varustatud kruntidele, mis on linnakruntidest oluliselt odavamad.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee