Vastates Toomas Vareki küsimusele kulude kokkuhoiu ja negatiivse lisaeelarve kohta ütles Ansip: „Igale majandusest taipavale inimesele on selge, et majandus Eestis endiselt kasvab. Kasvutempo on oluliselt aeglustunud, kuid majandus kasvab endiselt. Ja kui keegi väidab vastupidist, siis selleks on vaja ka numbrilist tõestust.“
Ansip hindab jaanuari ja veebruari maksulaekumist heaks. "Jah, jaanuarikuus oli maksulaekumine väga hea. Parem kui 2007., 2006. ja 2005. aasta jaanuarikuus ehk siis proportsionaalselt aasta arvestuses 2008. a jaanuaris laekus makse võrreldes nende eelnevate aastatega märksa paremini. Tõsi, käibemaksu laekus juba jaanuaris vähem kui kavandatud. Kuid käibemaksu vähemlaekumise kompenseeris väga tugev üksikisiku tulumaksu ja ettevõtte tulumaksu ülelaekumine. Käibemaksu alalaekumise kompenseeris ka väga tugevalt aktsiiside enamlaekumine," rääkis peaminister.
Veebruaris olid Ansipi sõnul maksulaekumised enam-vähem – 13,3% aasta arvestuses, mis vastab enam-vähem ootustele, aga jääb ootustest alla. "Kuna käibemaksu laekumisel on tekkinud teatud ajaline viitus seadusandluse muutumise tõttu. Nüüd tuleb käibemaks impordilt maksta ära ühes muu käibemaksuga. Eelmisel aastal impordilt käibemaks maksti ära siis, kui import tolliti. Ja teine põhjus, miks veebruaris maksu laekumine oli summa-summarum pisut tagasihoidlikum, oli seotud sellega, et üksikisiku tulumaksu tagastamine oli üle aegade kõige suurem," selgitas ta põhjuseid numbrite taga.
Ansip selgitas, et märtsis oli käibemaksu laekumine oodatustväiksem ning see on tingitud eelkõige kinnisvarasektorist mittelaekuva käibemaksuga. "See on kõigile selge, et kinnisvarasektoris tehinguid ei toimu," märkis ta.
Peaministerlubas, et riik peab kulutusi koomale tõmbama. „Kevadprognoosi järgi on selge, et me peame 3,1 miljardit kokku hoidma. Võrreldes praegu kehtiva eelarvega kavandatud ülejäägist selleks ei jätku. Peame piirama riigieelarve kulutusi ja vastavad ülesanded on kõik ministrid ka saanud. Eelarve piirangud on osaliselt tingitud ka sellest, et praeguseks on Riigi Kinnisvara ASi tegevus täielikult konsolideeritud eelarve tasakaalu ja see tähendab umbes miljardit lisanduvaid kulutusi eelarvele Riigi Kinnisvara ASi arvel. Kokkuhoid on möödapääsmatu. Kõik ministrid peavad oma valdkondades kokku hoidma,“ rääkis Ansip.