• 14.10.22, 09:00

Kuidas ehitusplatsil iganädalaselt tööohutuse kontrolli korraldada?

Tööohutus ehitusplatsil algab kõigi ehitustööde ja tegevuste läbimõtlemisest, kavandamisest ja reeglite* loomisest ning nende kirjeldamisest tööohutusplaanis.
Kuidas ehitusplatsil iganädalaselt tööohutuse kontrolli korraldada?
Igal reeglil, mida rakendada, peab olema põhjus ja põhjendus. Reeglite järgimist tuleb regulaarselt kontrollida ja vajadusel muuta tõhusamaks, et vead ei süveneks ega muutuks uueks normaalsuseks nagu umbrohi, mis ajab juured aina sügavamale ja laiemaks ning püsib elujõuline...
Paraku on tööohutusplaani loomine/kirjutamine ja selle vajaduse mõistmine meie ehitusplatsidel kohati läbimõtlemata. Objektijuhid, kes peaksid platsi tööohutuse plaani looma/kirjutama, klammerduvad etteantud vormidesse ja ei mõtle kaasa. Ja nii tammutakse paigal, korratakse ikka ja jälle samu vigu...
Et luua hea tööohutusplaan, peaks „astuma sammu tagasi“ – mõtlema eelmistele projektidele ja vaatama, millised olid seal enim levinud vajakajäämised.
On üks äärmiselt lihtne meetod ehitusplatsi tööohutuse kontrolli läbiviimiseks, mis on kasutusel Soomes alates 1992. aastast. See metoodika on lihtne ja samas pakub hea ülevaate puudustest. Miks mitte seda rakendada ja automatiseerida ning sellest tegevusest kasu lõigata. Kui suurimad/enim esinevad puudused on teada, siis ülejäänu on vaid keskendumine ja korraldamine ning iga järgmine projekt on ohutum eelmisest.
*kord = reeglid, korrastatus, puhtus
Sellest kõigest täpsemalt räägib veebiseminaril Tarmo Nakkurt, kes on ehitusvaldkonna tööohutuse koolitaja, konsultant ja spetsialist ja eTOM entusiast ettevõttes must maja.
Lisainfo veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.04.25, 10:28
Tugev ettevõte seisab kindlalt – saladus peitub kvaliteetsetes tööjalanõudes
Põhjamaades ei peeta tööohutust mitte lihtsalt reegliks, vaid osaks ehituskultuurist. Soomes, Rootsis ja Norras ei vaadata tööohutusele kui tülikale lisakohustusele, vaid kui loomulikule osale igapäevastes toimingutes – see on sama argine nagu hommikukohv või vestlus kolleegiga. Tööandja ning oma valdkonna spetsialist jagavad vastutust teineteise suunas ning täidavad omapoolseid kohustusi kollektiivlepingu abil, mis paneb mõlema osapoole jaoks paika tingimused ja soodustused.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele