22 märts 2018

Kuidas kujuneb büroo- ja tööstushoone hoolduskoristuse hind?

Kontoriruumi PVC põranda süvapesu ja vahatamise järel põrand särab puhtusest.  

Büroode, kaubanduspindade, tööstus- ja tootmishoonete korrashoid on saanud aastakümnetega uue tähenduse – kuigi tellijaid huvitab soodne hind, pööravad nad aina enam tähelepanu ka puhastusvahenditele ja -keemiale ning koristusele kuluvale ajale, ütleb kinnisvarahooldaja ja -haldaja, ärikinnisvara puhastusteenust pakkuva HaldusExpert OÜ juht Genro Paas.

HaldusExpert OÜ juht Genro Paas  Foto: HaldusExpert

Seebiveega professionaalset tulemust ei saavuta

Koristuse hind kujuneb teatud kindlatest asjadest nagu objekti suurus, keerukus ning kasutatavad ained  ja vahendid. Selge see, et seebiveega ei saavuta sama kvaliteeti, mis professionaalsete puhastusvahenditega, ent samas on oluline jälgida ainete kooslust ning nende mõju nii erinevatele pindadele kui ka loomulikult inimeste tervisele. Oleme tänaseks läbi proovinud enamiku Eestis müüdavast puhastuskeemiast ning leidnud efektiivsed tooted, mis on hea hinna-kvaliteedi suhtega ega riku klientide seadmeid ning tehnoloogiat. Aina sagedamini küsitakse ka ökotooteid, mis on tore, sest see näitab, et töötajatest ning klientidest hoolitakse.

Genro Paas,  HaldusExpert OÜ juht

Oleme tänaseks läbi proovinud enamiku Eestis müüdavast puhastuskeemiast ning leidnud efektiivsed tooted, mis on hea hinna-kvaliteedi suhtega ega riku klientide seadmeid ning tehnoloogiat.

Professionaalsus sõltub tehnoloogiast ja koolitatud personalist

Olete kuulnud vanasõna: „Suuga teeb suure linna, käega ei kärbsepesagi“? Kahjuks on selliseid teenusepakkujaid veel tänagi puhastusfirmade seas, kuid esimeseks kvaliteedinäitajaks on siiski see, et ettevõte kasutaks uusimat tehnoloogiat ja töö teostajad oleksid omas valdkonnas koolitatud. Kui teie müügisaalides või tootmisruumides on palju põrandapinda, tasub enne puhastusettevõtte palkamist uurida näiteks nende masinate võimekust – on suur vahe, kas 2000 m2 koristatakse ära mopiga või pealistutava põrandapesumasinaga. Või kas partner on võimeline sisekoristustel pakkuma ka hinnatud keskkonnasõbralikku kuivkoristust?

Uurige julgelt võimaliku partneri tausta

Rahulolevad referentsid ja positiivne tagasiside on väga oluline näitaja. Tähtis on aga teadvustada, et erinevate ruumide ja pindade koristamisel on suur vahe – firma, kes puhastab suurepäraselt büroohooneid, ei pruugi hakkama saada tolmuses tehases või spordisaali seadmetega, ning ettevõte, kes tegeleb suuremalt jaolt aknapesuga, ei pruugi omada masinaidki vaipade keemiliseks puhastuseks. Seega küsige julgelt referentse nii pakkumise tegijalt kui ka tutvusringkonnast ning suhelge nendega.

Hinnapakkumine olgu põhjalik ja läbipaistev

Hinnapakkumine peab olema võimalikult lahti kirjutatud, et nii klient kui ka teenusepakkuja sellest ühtmoodi aru saaksid. Ja kui klient kõrvutab mitut hinnapakkumist, saaks ta aru, mida need täpsemalt sisaldavad. Näiteks kas põranda vahatamine tähendab lihtsalt põranda vahatamist või eelneb sellele ka põhjalik põranda süvapesu masinaga, mustuse lahtileotamine ja mitu vahakihti, et tulemus oleks tõesti vastupidav, kena ja kvaliteetne?

HaldusExperdi töötaja puhastamas Hyrlese tootmishoonet.  Foto: HaldusExpert

Mida jälgida lepingu sõlmimisel?

Ettevõtete koristusleping on enamasti tähtajatud, kuid lepingust lahti ütlemise tähtajaks on seal vastavalt harilikult 1–3 kuud. Enne lepingu sõlmimist tuleb tulevase partneriga käia läbi kõik ruumid ning selgitada võimalikult täpselt, mida oodatakse puhastusfirmalt. Kõik puhastusfirmalt nõutavad või eeldatavad tööd peaksid olema lepingus kirjas, näiteks kas lillede kastmine kuulub teostatavate tööde hulka või mitte. Kui märkate lepingus ebatäpsusi, näiteks et 500ruutmeetrise ruumi koristamiseks on planeeritud vaid kaks tundi, siis võib juba ette arvata, et kvaliteetset tulemust ei saa sealt tulla. Hindu võib korrigeerida ka hiljem vastavalt reaalselt kulunud ajale ja parim variant selleks on töötajate objektil viibimise registreerimissüsteem, mille väljavõtte antakse loomulikult ka kliendile.

Pidev järelevalve tehtud töödele

Korralik puhastusfirma teostab pidevalt oma tööde kvaliteedi järelevalvet, küsides oma klientidelt tehtud tööde kohta regulaarset tagasisidet, et ennetada ebakõlasid ja vahetada jooksvat infot tööde käekäigu kohta. Märksõnadeks on pidev kontroll objektidel ja teenuse kvaliteedi kontroll, mida tuleb teha iga nädal.

Puhastusfirmat palgates mõtle, mis hinnaga ise sama tööd teeksid?

Koristamine ei ole lihtne töö, sest kui oleks, siis küllap teeksid teie ettevõtte töötajad selle ise ära. Seega – pole mõtet valida odavamat hinda ja loota, et selle eest ootab ees 24 h säravpuhtaid pindu. Iga mõne kuu järel koristusfirmat vahetada on samuti paras ajakulu nii pakkumistel osalevatele ettevõtetele kui ka puhastusteenust vajavale organisatsioonile, on mõistlik mõelda samm ette ning valida edasiste probleemide vältimiseks põhjalikku ja kõigile teie vajadustele vastavat lepingut pakkuv koristusfirma.

HaldusExpertist

Eesti kapitalil põhinev HaldusExpert alustas tegevust 2008. aastal väikese perefirmana. Tänaseks töötab ettevõttes üle 50 tubli ja lojaalse inimese. Ettevõtte pakutavateks teenusteks on hoolduskoristus, sisekoristuse eritööd (põrandate puhastamine ja hooldus, tekstiilpindade süvapuhastus, pehmemööbli puhastamine), suurpuhastused, välikoristuse eritööd (akende sise- ja välipesu, fassaadide survepesu), kinnisvarahooldus, heakorratööd (niitmine, trimmerdamine, lumekoristus katustelt, teedelt ja platsidelt) ning ehitis- ja kolimisjärgsed koristused. Praegusel ajal tegutseb HaldusExpert Harjumaa piires.

www.haldusexpert.ee

KOMMENTAAR

„Oleme HaldusExpertiga teinud koostööd juba 9 aastat, ehk alustasime koostööga ajal, kui mõlemad ettevõtted olid alles alustanud ja veel väikesed. Seega võib öelda, et oleme koos kasvanud. Valiku tegemine oli nende kasuks eelkõige põhjusel, et alustava ettevõttena olid nad väga paindlikud ja ka hinnatase oli võrreldes tolle hetke suurtega soodsam. Nad pakuvad meile koristusteenust tootmishoones, töötajate riietusruumides, kontoris ja õuealal. Tootmisettevõttena on meil ka mitmed erinõudmised, mida HaldusExperti inimestega oleme läbi rääkinud ja mida nad ka täpselt järgivad. On arusaadav, et kontori või tootmishalli koristamine on kaks täiesti erinevat asja. Meile on meeldinud HaldusExperti professionaalne suhtumine ja kliendiga suhtlemine, samuti oleme koostöös lahendanud tekkinud probleemid.“

Urmo Sisask

Hyrles OÜ juht

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785