Professor Õigeri stipendiumi pälvisid noored ehitusteadlased
Sihtasutus Professor Karl Õigeri Stipendiumifond andis 2025. aasta kevadsemestri stipendiumid doktorant-nooremteaduritele Jane Liise Vihmannile ja Kätriin Onemarile, kes uurivad puitehitiste ohutust ning elamute sisekliimat
Legendaarse ehitusinseneri Karl Õigeri hinnangul on Eestis inseneeria vaates huvitavaid hooneid vähe. “Enamik on klaaskastid, millel fassaadil võib-olla veidi vigurdatud,” ütleb ta, et palju on kerkinud ühetaolisi hooneid, nagu suured kaubanduskeskused, hotellid, Unibet Arena jms.
Pühapäeval tähistab 90. juubelit Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud ning teadlane Karl Õiger, kes tänini nõustab kolleege ülikoolis ning osaleb teadustööde avaldamises.
Levinud on suhtumine, et kindlam on ehitada uus, mis vastab standarditele ja tänapäeva nõuetele.
Müoontehnoloogiat arendav GScan on jõudnud läbi erinevate suhtlusviiside ja enesetõestamise nii Suurbritannia kui ka Saksamaa turule. Kui keeruline see on olnud ja miks leiab Eesti inseneride loodud süvatehnoloogia laiemat kasutust just väljaspool Eestit, rääkis GScani tootejuht Sander Sein.
Koplis asuv Põhjala tehase kvartal on täna üks Tallinna kinnisvaraturu kuumemaid paiku. Endine tööstuspiirkond täitub kallite korterite ja trendikate kohvikute ning poodidega.
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.