Kliimaminister Kristen Michal saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega muudetakse ehituse e-hüppe toetuse andmise tingimusi, toetudes esimest voorust saadud kogemustele. Toetuse teine voor algab sügisel ning toetusteks on jagada kuni 2 miljonit eurot.
- Kliimaminister Kristen Michal Rail Baltica Riia terminali ehituse külastusel. Foto: Liis Treimann
„Tegemist on olulise meetmega, mis aitab kaasa digipöördele ehitusvaldkonnas ning tõstab sektori tootlikust. Kuigi e-hüppe toetuse esimene voor toimus edukalt ja suuri probleeme polnud, oli näha, et taotlusvooru tingimusi on võimalik nii taotlejate, hindamiskomisjoni kui ka vahendusasutuse jaoks paremaks muuta,” sõnas Kliimaministeeriumi e-hüppe programmijuht Regina Viljasaar-Frenzel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ehitussektor januneb innovatsiooni järele. Puudulik õpe ja iganenud regulatsioonid ei motiveeri arendajaid ehituses uusi lahendusi ja materjale kasutusele võtma, kirjutab elukondliku kinnisvara arendusettevõtte Arco Vara juht Miko Niinemäe.
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.