Autor: Ehitusuudised • 13. mai 2021

Eestis üllatavalt suur huvi BREEAM ja LEED sertifikaadi vastu

Rohesertifikaate BREEAM ja LEED tutvustav veebiseminar on olnud oodatust menukam, mis näitab, et Eestis ei lepita enam keskpäraste hoonetega, vaid püüeldakse parimat kvaliteeti. Ära jää teistest edukatest teadmistelt maha ja tule ka kuulama, mis eelise need tulevikus ehitistele annavad.

Veebikoolitus toimub 4. juunil. Täpsem info ja registreerimine allpool.

Miks tasub osaleda veebikoolitusel?

Eesti kinnisvaraturg on läbimas hetkel olulisi muutusi. Uute kaubandus- ja büroohoonete puhul on järjest keerulisem suure ja pikaajalise ankurrentniku leidmine ning eriti hea kui selleks oleks mõni välismaine suur ettevõte.

Kuid just siin võibki saada takistuseks rohesertifikaadi puudumine, sest pole teist rahvusvaheliselt nii tunnustatud hindamise meetodit kui BREEAM või LEED. Nii Euroopas kui kogu maailmas pööratakse järjest suuremat tähelepanu hoonete keskkonnasõbralikkusele, jätkusuutlikkusele ning energiatõhususele.

„Rohesertifikaat on arendajale tähtis müügiargument näiteks ankurrentnike ja finantseerijate otsimisel,“ väidab jätkusuutliku arengu ekspert Siim Meeliste. „Praegusel rohepöörde ajastul tõmbab kestlik, jätkusuutlik ja kliimasõbralik hoone nii inimesi, ettevõtteid kui ka kapitali. Kinnituse sellele, et hoone tõepoolest vastab tänapäevastele nõutele, annabki kõige laiemal skaalal just BREEAM või LEED.“

„Enam ei lepita keskpäraste hoonetega, vaid tahetakse parimat, kuhu oleks mugav minna ja olla. Näiteks hea ligipääsetavus, valgusküllased ruumid, puhkealad või jalgrattaparklad,“ loetleb Meeliste rentnike ootusi üüripindadele.

Selleks, et eristada parimat hoonet turu keskmisest on välja töötatud BREEAM ja LEED sertifitseerimisskeemid, mis vaatlevad hoone jätkusuutlikkust ning hoone kasutajate heaolu kõige laiemalt.

See teema on oluline nii arendajatele ja tellijale, kui ka projekteerijale ning ehitajale, kes peavad neid nõudmisi täitma hakkama.

Seetõttu korraldame ka veebiseminari BREEAM ja LEED sertifitseerimisskeemid – kellele ja milleks?, kus antakse detailne ja sisukas ülevaade otse praktikutelt:

•millest BREEAM ja LEED sertifitseerimisskeemid koosnevad,

•millistele kinnisvaraobjektidele need sobivad,

•kuidas praktikas neid täna kasutatakse.

Loe lisainfot ja registeeru veebiseminarile siin

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785