Autor: Ehitusuudised • 5. jaanuar 2021

Ehituse tehnoloogiakonverents toimub juba veebruaris

Ehitusturul arvestatava tegijana püsimiseks, peab varem või hiljem ennast kurssi viima uute võimaluste ja innovatiivsete lahendustega.

Ehitusuudised korraldab juba viiendat korda menuka Ehituse tehnoloogiakonverentsi. Konverents toimub 10. veebruaril Hotel L'Embitus (Lembitu 12, Tallinn) ning veebis. Pane ennast kirja SIIN.

Inseneribüroo Novarc juhatuse liige, Digitaalehituse klastri aseesimees Virgo Sulakatko räägib ehituse tehnoloogia tulevikust. Sulakatko hinnangul on meil digitaliseerimisega jõutud ettevõtetest välja ehk kui varem toimus arendustegevus ettevõtetes endas, siis täna tehakse rohkem väljapoole suunatud koostööd. “Ettevõtete vaheline koostöö ja riiklik tugi loob meist unikaalse koosluse, mis annab meile Euroopa mõttes eelise edasi liikumiseks.”

Trende ja takistusi ehituse digitaliseerimises tutvustab Aalto Ülikool iseneeriateaduskonna järeldoktorant Ergo Pikas. Ehitussektori digitaliseerimine peab olema eesmärgipärane ja peab kasu tooma riigi- kui ka erasektorile. Ehitusvaldkonna edukaks digipöördeks peab riik kehtestama üldise ehitusteabe strateegia ja raamistiku, et tagada andmete kvaliteet, infosüsteemide koostalitusvõime (näiteks IFC), säilitamine ajas, küberturvalisus ja andmete omandi kaitse.

Kindlasti peab selleks ka arendama olemasolevaid ja uusi tehnoloogiaid ja teenuseid, tõstma avalikkuse teadlikkust ning harima valdkonna osapooli digitehnoloogiate kasutamiseks. Keerukus seisneb selles, et süsteemi ehk ehitussektorit peab käsitlema terviklikult ja ainult süsteemselt arendades on võimalik jõuda uude arengujärku ehitusvaldkonnas.

Ehituse Tehnoloogiakonverentsile registreerida saab SIIN.

Targa linna tippkeskus korraldas rahvusvahelise konkursi parimate ehitusse suunavate digilahenduste leidmiseks. Lahenduste eesmärgiks on muuta linnad uute ja nutikate tehnoloogiate abil inimsõbralikumaks, säästlikumaks ning mõnusamaks. Ennekõike oodati digilahendusi linnade transpordi-, energia- ja ehitusalaste probleemide ületamiseks, samuti andmete kasutamise ja linnade valitsemise tõhustamiseks. Targa linna tippkeskuse asutaja ja direktor Ralf-Martin Soe kirjeldab tulevikutehnoloogiaid Eesti linnade ehitusel.

AS Merko Ehitus Eesti mudelprojekteerimise rakenduskava on aastate jooksul vastavalt turu võimekusele ning omandatud kogemustele jooksvalt täienenud. Uus-Veerenni kvartal on esimene elamuhoonete omaarendusprojekt, kus antud rakenduskava kasutust sai, kusjuures korrektuure viidi sisse ka erinevate etappide vahel.

Merko Ehitus Eesti mudelprojekteerimise inseneri Kristjan Tüvi ettekandes tuleb juttu rakenduskava sisust, nõuete täitmisest ning selle kasulikkusest kogu projekteerimise protsessis.

Digitaalehituse praktik ja TULITECi asutaja Taavi Liiv räägib konverentsil punktipilvede kasutamisest ehituses.

Punktipilvi mõõdistatakse palju, aga nende tegelik potentsiaal on palju suurem, kui me praegu kasutada oskame. Ehituse juhtimise kogemusega Taavi siiani ei mõista, miks 2020. aastal peaks ehitusplatsil mõõdistustöödeks kasutama klassikalist geodeeti, kui see mõõdistamine saaks olla palju soodsam, kiirem ja põhjalikum. See näitab, et oleme ehitusektoris harjumuse ohvrid ning väldime katsetada uusi meetodeid. Seeläbi põletame jäärapäises järjekindluses raha ja aega.

Punktipilvest BIM-mudelini Eesti Rahvusraamatukogu näitel toob kuulajateni Sirkel&Mall konstruktor/BIM-juht Kaupo Tennokese ja Sirkel&Mall arhitekt Anni Veske.

Punktipilved on täna aluseks enamusele rekonstrueerimisprojektidele, kuid kuidas formuleerida lähteülesannet geodeetidele, et jõuda selge ja loetava punktipilveni? Millised töövõtted ja -järjekord on mõistlikud suuremahulise hoone punktipilvest korrektse mudeli valmimiseks? Arhitekti ja konstruktori ühine kogemuslugu Eesti Rahvusraamatukogu rekonstrueerimise BIM-mudeli loomisest ja kasutamisest.

Üritusest tehakse reaalajas ülekanne. Konverents toimub nii saalis kui ka veebiülekandena. Registreeri saali või veebi osalejana SIIN.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785